2019.gadā Liepājā par 10,3% jeb 29,1 miljonu eiro pieaudzis saražotās rūpniecības produkcijas apjoms – secināms, salīdzinot Centrālās statistikas pārvaldes datus par pēdējiem diviem gadiem. Tādējādi Liepāja arī pērn bijusi ražojošākā pilsēta Latvijā ārpus Rīgas, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Kopumā 2019.gadā Liepājā saražota produkcija 311,5 miljonu eiro apmērā, kas veido 4,1% no kopējā Latvijas ražošanas apjoma. Salīdzinot pēdējo divu gadu statistiku, secināms, ka saražotās rūpniecības produkcijas pieauguma temps 2019.gadā palielinājies 2,6 reizes.

Liela daļa saražotās produkcijas ir saistītas ar metāla apstrādi un dažādu metāla konstrukciju ražošanu, piemēram, tādiem uzņēmumiem un to ražoto produkciju kā Jensen Metal – dažādu nestandarta iekārtu ražošana, Caljan Latvia – konveijeru iekārtu ražošana, Trelleborg Wheel Systems Liepaja – lauksaimniecības mašīnu riteņu disku ražošana, Expedit Baltic – metāla konstrukcijas ražošana veikalu aprīkojumam, Lesjofors Gas Springs – atsperu ražošana, Silkeborg Spaantagning Baltic un Metālmeistars – specializētā metālapstrāde un Aile grupa – metāla konstrukciju ražošana.

Tāpat nozīmīgu devumu ražošanas nozarei dod būvmateriālu, tekstila izstrādājumu un cita veida ražošana kā elektrosadales un kontroles iekārtu ražošana, higiēnas preču ražošana, papīra izstrādājumu ražošana, plastmasas izstrādājumu ražošana un mēbeļu ražošana.

Saražotā produkcija realizēta 310,3 miljonu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2018.gadu, ir par 8,1% jeb 23,3 miljoniem eiro vairāk. Lielākā daļa jeb 77% saražotās produkcijas eksportēta, bet daļa realizēta vietējā tirgū. Saražotā produkcija eksportēta 239,7 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17,2 miljoniem eiro jeb par 7,7% vairāk nekā 2018.gadā. Savukārt vietējā tirgū realizētas preces par 70,6 miljoniem eiro, kas ir par 6,1 miljoniem eiro jeb par 9,4% vairāk nekā 2018.gadā. 

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem 2019.gada septembrī Liepājā bija reģistrēti ap 280 ekonomiski aktīvu ražošanas uzņēmumu, kopumā nodarbinot ap 6 440 darbinieku.