Iepriekšējais – 2020. gads, bijis pieredzes bagāts teju ikvienai nozarei, nekustamo īpašumu tirgus šajā ziņā nav izņēmums. Lai gan tika prognozēts straujš īpašumu cenu kritums, sākot ar maija otro pusi nekustamo īpašumu tirgus aktivitāte strauji palielinājās, un varējām vērot apjomīgu tirgus aktivizēšanos. Kādi apstākļi bija par iemeslu šādam aktivitātes pieaugumam?

Vienmērīgs cenu kāpums nekustamo īpašumu tirgū vērojams jau piecus gadus, taču tieši pagājušais gads uzrāda straujāku cenu paaugstināšanos – vidēji 10% salīdzinājumā ar 2019. gada cenām.

Tieši Liepājas gadījumā ir izveidojies augsts pieprasījums dzīvokļu iegādei, taču piedāvājums ir formulējams kā niecīgs. Tas ļauj pārdevējiem būt fleksiblākiem cenu jautājumā. Īpaši pieprasīta kategorija ir izremontēti trīs un četru istabu dzīvokļi, kurus vēlas iegādāties jaunās ģimenes, izmantojot valsts sniegto atbalstu “Altum" programmā.

Liepājnieki strauji apgūst īres biznesa iespējas
Pēdējos gados strauji attīstījies īres biznesa tirgus, tas izskaidro pieprasījumu pēc viena līdz divu istabu dzīvokļiem. Iedzīvotāji šāda tipa dzīvokļus saskata kā labu ilgtermiņa investīciju jeb alternatīvu uzkrājuma veidošanai. Dzīvokļi pēc iegādes tiek piedāvāti ilgtermiņa vai īstermiņa īrei. Ja dažus gadus atpakaļ Liepāja “Airbnb" kartē līdzinājās tuksnesim, tad pašlaik tūristiem ir pieejamas plašas izvēles iespējas gan stila, gan komforta līmeņa ziņā.  

Jauns spēlētājs tirgū?
Īres dzīvokļu iegādes jomā vērojams vēl viens jauns spēlētājs Liepājā – lietuviešu pircēji. Īpaši straujš interesentu pieaugums no Lietuvas vērojams arī 2020. gadā. Šiem klientiem vērojama tendence uz investīciju pieaugumu, un viņus interesē dzīvokļi ar kvalitatīvi veiktu remontu vai arī neremontāti dzīvokļi pirmskara koka vai mūra mājās jūras tuvumā.

Kāda situācija māju tirgū?

Ja skatāmies uz māju iegādes iespējam, šeit situācija ir līdzīga kā dzīvokļiem – cenu segmentā līdz 150 tūkstošiem pieprasījums ir ļoti augsts, taču piedāvājums mazs. Varam spekulēt, ka tieši šī cenu grupa ir pieprasītākā, jo šāda summa visbiežāk ir aizdevuma griesti bankās. Māju iegādē teju visos gadījumos bankas atbalsts ir klātesošs.

Nekustamo īpašumu tirgu pārzinām "līdz kaulam"
Nekustamo īpašumu tirgu Liepājā pētām, analizējam un piedalāmies tirgus darbībā jau astoņus gadus. Palīdzam īpašumus pārdot, samainīt, iznomāt Liepājā un tās apkārtnē. Ar mums sadarbība ir droša un rezultējas pozitīvā darījumā.  

Tālrunis: 27888678
Plašāka informācija: www.pilat.lv

Mēs atrodamies Kr. Valdemāra ielā 20/24, Liepājā.