Iedzīvotāju un malkas piegādātāju izpratne par malkas daudzumu un kvalitāti atšķiras, tāpēc pēdējā laikā rodas ļoti daudz ar to saistītu pārpratumu.

Tā "Rietumu Radio" atzina namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Liepājas namu apsaimniekotājs" vadītājs Artis Rimma, raksta LETA.

"Dažādu iedzīvotāju stāstu par pārpratumiem, kas izveidojušies ar malkas piegādātājiem, ir ļoti daudz," atzīst Rimma, norādot, ka galvenokārt klientus neapmierina piegādātās malkas daudzums un kvalitāte. "Iedzīvotāji, pasūtot malku, iedomājas vienu malkas daudzumu, taču viņiem atved pavisam citu," stāsta Rimma. Turklāt bieži vien solītās sausās malkas vietā piegādājot slapju.

Kā uzskata Rimma, liela daļa pārpratumu veidojas nevis apzināti ļaunprātīgas rīcības, bet ļoti dažādo malkas daudzuma aprēķina mērvienību dēļ, ko malkas piegādātāji min savos sludinājumus.

Lai izvairītos no šādiem pārpratumiem, namu apsaimniekotājs iesaka izvēlēties legālo uzņēmumu pakalpojumus, kuri nodarbojas ar malkas piegādi un "piedāvā skaidrus spēles noteikumus".

"Zinu, ka ir uzņēmumi, kas piegādā viena kubikmetra kastēs sakrāmētu malku, un, iegādājoties kurināmo no šāda piegādātāja, neviens nejutīsies apkrāpts," uzskata Rimma.

Runājot par malkas cenām, Liepājas namu apsaimniekotāja vadītājs atzina, ka, sākot no jūlija, cena parasti lēnām sāk pieaugt, un uzver, ka pašlaik ir piemērotākais brīdis kurināmā iegādei. "Ja tagad atved slapju malku, vēl ir pietiekami daudz laika, lai līdz apkures sezonas sākumam to varētu paspēt izžāvēt," piebilda Rimma.

Šodien laikrakstā "Kurzemes Vārds" publicēti vairāk nekā 10 privātsludinājumi, kuros piedāvā iegādāties malku. Vienas malkas kravas cena ir, sākot no 85 līdz 110 latiem par alkšņa vai jauktu malku. Oša, ozola vai bērza malkas krava maksā aptuveni 150 latu.

Uzņēmuma "Liepājas namu apsaimniekotājs" pārziņā ir 400 mājas ar malkas apkuri, bet visā Liepājā tādu ir ap 1000 jeb aptuveni puse no visiem pilsētas namiem.