Tirdzniecības centrā "XL Sala" Klaipēdas ielā 62 pēc ugunsgrēka darbu atsākuši gandrīz visi veikali, aptieka, mobilo operatoru apkalpošanas centri, picērija u.c., bet lielveikals "Maxima" ir slēgts.

Kā portālu informēja SIA "Maxima Latvija" komunikācijas speciāliste Zane Udrase, veikalā joprojām strādā apdrošinātāji un policija, lai noteiktu zaudējumu apjomu, kā arī ugunsgrēka iemeslus, tāpēc telpu remonts nav pat sācies. Udrase nekādas prognozes neizteica, kad tas varētu notikt, bet "XL Salas" info centra darbiniece portālam sacīja, ka noteikti vēl būšot nepieciešami vairāki mēneši līdz "Maxima" atsāks darbu.

Pirmdien, 29.augustā, darbu bija atsākusi lielākā daļa tirdzniecības centra veikalu, aptieka, mobilo operatoru apkalpošanas centri u.c. Otrdienas, 30.augusta rītā, bija atvērts tirdzniecības centra otrais stāvs, bet picērija "Čili pica" darbu atsāka pati pirmā – jau dienu pēc ugunsgrēka, kas notika naktī no svētdienas, 21.augusta, uz pirmdienu, 22.augustu. Izsaukums tika saņemts 21.augustā pulksten 22.47, pēc tam, kad bija nostrādājusi automātiskā ugunsaizsardzības sistēma.

Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ēkas pirmajā stāvā deg dzērienu atdzesēšanas vitrīna, skapji, plaukti un elektrības vadi 30 kvadrātmetru platībā, savukārt ēkas otrajā stāvā dega starpsiena un elektrības vadi 0,5 kvadrātmetru platībā.

Veikalu "Maxima" no pārējā tirdzniecības centra šobrīd atdala blīva siena, aiz kuras drīzumā vajadzētu sākties remontam.

Arī otrdien, 30.augustā, jau atvērtajos tirdzniecības centra veikalos turpinājās tīrīšanas darbi, daudzviet plauktos vēl bija redzami "caurumi", jo ugunsgrēks bija sabojājis lielu daļu preču. Tehnisku iemeslu dēļ nedarbojās arī bankomāti.

Kā portālam pastāstīja veikalā "Narvesen", pēc ugunsgrēka viss bijis klāts kvēpiem un putekļiem. Šajā veikalā, tāpat kā "RD Electronics" un citos nācies norakstīt lielu daudzumu preču.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas vecākā inspektore Jolanta Knīse portālam sacīja, ka policijas darbinieki noskaidrojuši – veikalā nav notikusi tīša dedzināšana, tāpēc kriminālprocess tikšot izbeigts, taču pagaidām tas vēl nav noticis, jo policija turpina izmeklēt degšanas iemeslus.