No 1.aprīļa Liepājā par 19,5% pieaugs ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs, aģentūrai LETA apstiprināja SIA "Liepājas ūdens" finanšu vadītājs Jānis Alpe-Lūks.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi Liepājā nav mainīti sešus gadus. Tarifu palielinājums esot saistīts ar izdevumu piegumu. "Šo sešu gadu laikā ir palielinājušās personāla izmaksas - minimālā alga tiek mainīta regulāri. Pieaugušas elektroenerģijas, degvielu un materiālu cenas," nepieciešamību palielināt tarifu skaidroja "Liepājas ūdens" finanšu vadītājs.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome apstiprinājusi jaunos "Liepājas ūdens" tarifus, kas stāsies spēkā no 1.aprīļa. Ūdensapgādes tarifs pieaugs no 0,51 eiro līdz 0,62 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb par 21,6%. Kanalizācijas pakalpojuma tarifs palielināsies no 0,77 eiro līdz 0,91 eiro par kubikmetru bez PVN jeb par 18,2%. Kopējais tarifs pieaugs no pašreizējiem 1,28 eiro līdz 1,53 eiro par kubikmetru bez PVN jeb par 19,5%.

Pēc pēdējo gadu ūdens patēriņa datiem viens Liepājas iedzīvotājs vidēji mēnesī patērē 2,3 kubikmetrus ūdens. "Liepājas ūdens" aplēses liecina, ka maksājums par ūdensapgādi un kanalizāciju vienam iedzīvotājam vidēji palielināsies par 0,69 eiro mēnesī.