Likumdevējam jāveic būtiskas izmaiņas normatīvajos aktos un jāļauj pašvaldībām pašām regulēt azartspēļu biznesa izplatību savā teritorijā, uzskata Liepājas mērs Uldis Sesks.

Šādu viedokli domes priekšsēdētājs Sesks pauda šodien notikušajā Liepājas domes Attīstības komitejas sēdē, kurā tika lemts par atļaujas izsniegšanu SIA "Olympic Casino Latvia" totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietas atvēršanai un attiecīgo azartspēļu organizēšanai Zivju ielā 10/12.

"Totalizatora likmju pieņemšanas vieta tiek veidota esošajā spēļu zālē, līdz ar to likums neparedz iespēju pašvaldībai noraidīt lūgumu izsniegt atļauju. Rīgas domes pieredze liecina, ka azartspēļu organizētājs pēc sev nelabvēlīga lēmuma ir vērsies tiesā, kas domes lēmumu atzinusi par pretlikumīgu," sacīja Sesks.

Sesks un arī citi deputāti, tostarp opozīcijā esošais Jānis Vilnītis uzsvēra, ka ir pret šāda biznesa attīstību, un aicināja Liepājas domes Juridisko daļu sagatavot vēstuli likumdevējam, norādot, ka nepieciešamas būtiskas izmaiņas azartspēļu biznesa regulējumā.

"Domāju, ka vairākas pašvaldības būtu vienisprātis ar mums, ka pašvaldībām jāļauj lielāka brīvība, un Juridiskajai daļai vajadzētu pastrādāt pie šī jautājuma," sacīja Sesks.

Liepājas mēra pozīciju atbalstīja arī viņa vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Jurijs Hadarovičs, norādot, ka "agri vai vēlu būs jāsāk cīņa pret šo".

"Esmu kategoriski pret šādu biznesu, taču likums piespiež balsot par, un tas ir negodīgi pret pašvaldības deputātiem," sacīja Hadarovičs, raksta LETA.