"Liepājas autobusu parks" (LAP) un "airBaltic" noslēdzis sadarbības līgumu, kas paredz nodrošināt autobusu pārvadājumu pakalpojumus "airBaltic" pasažieriem.

Pakalpojums paredzēts tiem pasažieriem, kuri lido uz un no starptautiskās lidostas "Rīga", un kopējais apgrozījums šogad plānots 400 000 eiro, liecina paziņojums biržā "NASDAQ OMX Riga"

Līgums noslēgts no šī gada 1.marta līdz šī gada 31.decembrim. "Liepājas autobusu parks" veicis ieguldījumu 216 000 eiro apmērā viena 2013.gada izlaiduma "Mercedes–Benz Tourismo" autobusa iegādei.

Autobusi savienos lidostu ar autoostām tādās Latvijas pilsētās kā Valmiera, Jēkabpils, Jelgava un Daugavpils, Tartu Igaunijā un Šauļiem Lietuvā. Autobusi brauks pēc grafika, kas izveidots atbilstoši "airBaltic" reisu ielidošanas un izlidošanas laikiem.

Kā ziņots, šis darījums izraisīja sašutumu no citu pasažieru pārvadātāju puses, gan par to neizpratnē bija Autotransporta direkcija. Tāpat "airBaltic" atsakās sniegt komentārus par to, kāpēc izvēlēts tieši šis pārvadātājs un kāpēc nav rīkots konkurss.

Autotransporta direkcijā secināts, ka šajā situācijā vērojamas kombinēto pasažieru pārvadājumu iezīmes, kas ir salīdzinoši jauns pasažieru pārvadājumu veids un kam normatīvais regulējums pilnībā nav izstrādāts.

Kā ziņots, "airBaltic" 1.martā sāks piedāvāt jaunu pakalpojumu – autobusu pārvadājumus –, lai savienotu Rīgu ar reģionu pilsētām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

"airBaltic" nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. AS "Air Baltic Corporation" ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. "airBaltic" flotē ir 25 lidmašīnas – piecas "Boeing 737–500", astoņas "Boeing 737–300" un divpadsmit "Bombardier Q400 NextGen".

"Liepājas autobusu parks" 2012.gadā nodibināja meitasuzņēmumu SIA "Rumba Tours" un ieguldīja 100 000 latu kompānijas pamatkapitālā.

2012.gadā AS "Liepājas autobusu parks" (LAP), ieguldot SIA "Baltic Taxi" 500 000 latu, kļuva par 68,12% akciju īpašnieci.

LAP akcijas tiek kotētas biržas Otrajā sarakstā. LAP lielākie akcionāri ir SIA "LAP1R", kurai pieder 49,49% akciju, un Liepājas pilsētas dome, kuras īpašumā ir 34,85% akciju.

"LAP1R" īpašnieks ir ar uzņēmēja Šķēles ģimeni saistītā SIA "Inpo17", kas savukārt pieder SIA "Privāto aktīvu pārvalde", liecina SIA "Firmas.lv" informācija. Šī uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Edgars Šķenderis, bet valdes locekles – Madara Šķēle un Anete Šķēle–Pētersone. "Privāto aktīvu pārvalde" pieder SIA "Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem", kuras lielākā īpašniece ar 30% daļu ir Kristiāna Lībane–Šķēle, vēl 25% pieder Šķēlei–Pētersonei, 25% – Madarai Šķēlei, 10% – Šķenderam, bet vēl 10% – Ivetai Smilgai–Krongornei. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Šķenderis.