Neskatoties uz to, ka 2021.gadā visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, turpinājās "Covid–19" pandēmija, un uzņēmējdarbību bremzēja dažādi ierobežojošie pasākumi, jauno uzņēmumu skaits pērn nedaudz palielinājies. "Lursoft" apkopotā informācija rāda, ka 2021.gadā Latvijā reģistrēti 9227 jauni uzņēmumi, kas ir par 288 vairāk nekā gadu iepriekš.
"Lursoft" pētījis, kurās pašvaldībās jaunreģistrēto uzņēmumu skaits pērn palielinājies visstraujāk, kā arī skatījis, kā mainījies likvidēto uzņēmumu skaits sadalījumā pa pašvaldībām.
Liepājā pērn reģistrēti 242 uzņēmumi, kas ir par 20 vairāk nekā gadu iepriekš. Likvidēti 368, pretstatā 329 uzņēmumiem 2020.gadā.
Līdz ar jaunreģistrēto uzņēmumu dinamikas līknes augšupeju, jaunu uzņēmumu skaits 2021.gadā audzis vairāk nekā pusē no visām pašvaldībām. "Lursoft" izpētījis, ka pērn, salīdzinot ar 2020.gadu, vairāk jaunu uzņēmumu reģistrēts 28 pašvaldībās, savukārt Gulbenes novadā jaunreģistrēto uzņēmumu skaits saglabājies nemainīgs, jo gan 2021., gan arī 2022.gadā reģistrēti 70 jauni uzņēmumi.
Ar straujāko jaunu uzņēmumu skaita kāpumu pērn var lepoties Augšdaugavas novads, rāda "Lursoft" apkopotā informācija. Ja 2020.gadā Augšdaugavas novadā, kas apvieno kādreizējās Daugavpils un Ilūkstes novadu teritorijas, reģistrēja 53 jaunus uzņēmumus, tad pērn to skaits dubultojās, sasniedzot jau 106 jaunus uzņēmumus. Jānorāda, ka Augšdaugavas novads ir arī viena no tām septiņām pašvaldībām, kurām 2021.gada bilance noslēgusies ar pozitīvu rādītāju, jo jauno uzņēmumu bijis vairāk nekā likvidēto, kas nozīmē, ka kopējais pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu skaits palielinājies. Tieši Augšdaugavas novads šajā ziņā 2021.gadā izceļas ar labāko rādītāju, jo reģistrēto uzņēmumu pārsvars pār likvidētajiem bijis vislielākais. Daudz neatpaliek arī Mārupes novads, kur jaunreģistrēto uzņēmumu pērn bijis par 34 vairāk nekā likvidēto. Jaunu uzņēmumu vairāk nekā likvidēto aizvadītajā gadā bijis arī Madonas, Saldus, Gulbenes, Ādažu un Varakļānu novados.
Pagājušajā gadā audzis ne tikai jauno, bet arī likvidēto uzņēmumu skaits, kas atspoguļojas arī kopējos datos, jo pērn bijušas vien divas pašvaldības, kurās likvidēto uzņēmumu bijis mazāk nekā 2020.gadā. Tie ir Rēzeknes un Varakļānu novadi, kas 2021.gadā reģionālās reformas priekšvakarā nonāca diskusiju krustugunīs, jo Varakļānu iedzīvotāji izteica asu kritiku par lēmumu viņu pašvaldību pievienot Rēzeknes novadam, tā vietā priekšroku dodot Madonas novadam. "Lursoft" izpētījis, ka 2020.gadā Varakļānu novadā reģistrēti 5 jauni uzņēmumi, bet pērn – 7. Ja aizpērn novadā likvidēja 12 uzņēmumus, tad aizvadītajā gadā šis skaitlis bija trīs reizes mazāks. Rēzeknes novadā likvidēto uzņēmumu skaita kritums gan nav bijis tik ievērojams, jo pērn novadā likvidēti 72 uzņēmumi, kas ir par 1 mazāk nekā gadu iepriekš.
Skaitliski vislielākais likvidēto uzņēmumu skaita pārsvars pār jaunreģisrētajiem fiksēts Rīgā, kur pagājušā gada laikā jauno uzņēmumu skaits gan nedaudz audzis, sasniedzot 4396 jaunus komersantus, taču likvidēto skaita pieaugums bijis būtiski straujāks. Ja 2020. gadā galvaspilsētā likvidēti 6926 uzņēmumi, tad pērn – jau 7757. Kopējais Rīgā reģistrēto uzņēmumu skaits uz likvidēto uzņēmumu rēķina pērn sarucis par 3361.
"Lursoft" izpētījis, ka straujākais likvidēto uzņēmumu skaita pieaugums pērn fiksēts Ludzas un Gulbenes novados, kur to skaits, salīdzinot ar 2020. gadu, pat dubultojies. Pēc "Lursoft" apkopotās informācijas, 2020.gadā tika likvidēti 44 Ludzas novada teritorijā reģistrēti uzņēmumi, bet pērn – jau 88. Tikmēr Gulbenes novadā pagājušajā gadā likvidēti 60 uzņēmumi (2020.gadā – 29).
Ugunsgrēkā Kuldīgas novadā gāja bojā cilvēks
0
0