Trešdien, 30.oktobrī, Liepājas domes zālē notiks seminārs par eiro jautājumiem "Kas jāzina par eiro drošību – kasieriem un ikvienam no mums".

Semināram būs divas daļas – profesionāļiem un ikvienam interesentam.

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar Latvijas Banku un Ekonomikas ministriju šādus seminārus rīko 26 Latvijas pilsētās. Apmeklēt semināru ciklu "Kas jāzina par eiro drošību – kasieriem un ikvienam no mums" aicināti gan profesionāli naudas lietotāji (kasieri, tirdzniecības uzņēmumu darbinieki u.tml.), gan ikviens cits interesents, kuram ir neskaidrības par eiro ieviešanas procesu.

Semināru "Kas jāzina par eiro drošību – kasieriem un ikvienam no mums" pirmajā daļā no pulksten 10 līdz 12 aicināti kasieri un citi, kam ar skaidru naudu jāstrādā ikdienā, tiks iepazīstināti ar eiro banknošu un monētu dizainu, drošības pazīmēm, atšķirībām jaunās (Eiropas) sērijas eiro banknošu dizainā un drošībā, kā arī ar izmaiņām kases aparātu un cenu norādīšanas kārtībā.

Semināru otrajā daļā no pulksten 12.30 līdz 13.30  tiks sniegta informācija par ikvienam svarīgiem pamatjautājumiem par pāreju uz eiro: kā samainīt skaidru un bezskaidru naudu; kas mainīsies norēķinos, izmantojot banku; kas jāzina par kredītiem un noguldījumiem; kas notiks ar ienākumiem (algu, pensiju, pabalstiem); vai mainīsies cenas u.c.