epājas lidostā regulārajos lidojumos apkalpoto pasažieru skaits pērn pieaudzis par 48,5%, savukārt neregulāro lidojumu skaits gandrīz trīskāršojies, sasniedzot 3124 lidojumus, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" apkopotie jaunākie dati par pagājušā gada darbību rāda, ka pērn Liepājas lidostā apkalpoti 13 835 pasažieri, kas ir par 48,5% vairāk nekā gadu iepriekš. Lielākoties pasažieri lidojumus caur Rīgu izmantojuši tranzītā, un starp populārākajiem savienojumiem minama Stokholma Zviedrijā, Bilunda un Kopenhāgena Dānijā.

"Redzam, ka nozīmīga loma ir gan bijusi gan tūrisma nozares attīstībai, jo tūristu skaits pērn audzis, gan arī pilsētas vispārīgajam ekonomikas profilam, kas ietver vairāku sekmīgu Skandināvijas ražošanas uzņēmumu aktīvu darbību Liepājā. Lidostas klātesamība reģionā un aktīva darbība sekmē jaunu ražotņu attīstību un jaunu investoru ienākšanu, savukārt ārvalstu ražotņu darbība Liepājā un uzņēmumu aktīva darbība starptautiskos eksporta tirgos sekmē lidostas attīstību un reisu attīstību," vērtē Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks. 

2019.gadā Liepājas lidostā apkalpoti 428 regulāro reisu lidojumi (+39,4%) savukārt kopējais neregulāro lidojumu skaits Liepājas lidostā pērn audzis no 1193 lidojumiem 2018.gadā uz 3124 lidojumiem pērn. Izpildīto lidojuma skaita gandrīz trīskāršošanās skaidrojama galvenokārt ar "airBaltic Training" Pilotu akadēmijas aktivitātēm, jo notiek aktīvāka jauno pilotu sagatavošana un mācību lidojumi. Tāpat jāņem vērā, ka pērn aviokompānija "airBaltic" vasaras sezonā palielināja iekšzemes lidojumu skaitu starp Rīgu un Liepāju, izpildot reisus piecas dienas nedēļā līdzšinējo trīs dienu vietā.

"Apkalpoto pasažieru skaita dinamika ir pieaugoša un sagaidāms, ka šī tendence saglabāsies arī šajā gadā, jo kompānija "airBaltic" jau publiskojusi savu jauno lidojumu sarakstu, kas paredz lidojumu skaitu no Liepājas uz Rīgu no aprīļa palielināt līdz sešām dienām nedēļā – no Rīgas reisi būs visas nedēļas dienas, izņemot sestdienas, savukārt no Liepājas uz Rīgu – visas dienas, izņemot svētdienu," norāda U.Sesks.


Kā zināms, Liepājas lidosta ir vienīgā lidosta Latvijā, neskaitot Rīgas, kas apkalpo regulāros pasažieru reisus un ir sertificēta atbilstoši Eiropas Savienības jaunākajām aviācijas drošības prasībām. Pateicoties ES fondu līdzekļiem, 2015.gadā Liepājas lidostā noslēdzās vērienīgs rekonstrukcijas projekts, kura laikā tika atjaunots skrejceļa segums, nostiprināta lidjosla, atjaunots un paplašināts manevrēšanas ceļš, atjaunota lidlauka drenāžas sistēma un iegādāta un uzstādīta jauna lidlauka apgaismojuma sistēma. Pērn Liepājas lidostā iegādāts arī aprīkojums, kas ļauj tās pakalpojumu klāstu papildināt ar aviācijas degvielas uzpildes iespējām.