16.aprīļa rītā Rīgas lidostā nosēdās lidmašīna ar līdz šim lielāko 3PLY medicīnisko maksu un FFP2 respiratoru kravu. Kopumā no Ķīnas piegādāti 4 miljoni aizsargmasku un 18 tūkstoši respiratoru. Lielākā daļa atvesto individuālās aizsardzības līdzekļu ir Nacionālā veselības dienesta (NVD) pasūtījums, ko plānots novirzīt medicīnisko pakalpojumu sniedzējiem Latvijā, savukārt daļa tiks nosūtīta uz Igauniju.

"Mēs esam ļoti pagodināti, ka Latvijas valsts uzticēja "Lauma Fabrics" piegādāt tik ļoti nepieciešamās maskas un respiratorus. Ņemot vērā Latvijas un visas Eiropas milzīgo atkarību no Ķīnas piegādēm, uzskatām, ka nekavējoties ir jāsāk pašiem sava medicīnisko masku un respiratoru ražošana Latvijā," sacīja "Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš.

Šī ir jau otrā "Lauma Fabrics" piegādā krava Latvijas valstij. Pirmā piegāde īstenota 2.aprīlī caur Tallinas lidostu. Latvijai un Igaunijai ir laba sadarbība, un uzņēmumam klienti ir gan Latvijā, gan Igaunijā. Saskaņā ar "Lauma Fabrics" un NVD noslēgto līgumu, kopumā tiks piegādāti pieci miljoni medicīnisko masku un viens miljons respiratoru. Tuvākajā laikā plānota vēl trešā piegāde, tādējādi nodrošinot visu līgumā paredzēto masku un respiratoru apjomu. Visai iepirktajai un piegādātajai produkcijai ir nepieciešamie sertifikāti, kas apliecina to kvalitātes atbilstību noteiktajiem standartiem un prasībām.

Jau vēstīts, ka pēc šīs kravas saņemšanas NVD plāno turpināt individuālās aizsardzības līdzekļu sadali arī sekundārās aprūpes ārstniecības iestādēm, farmaceitiem, zobārstiem un ģimenes ārstiem, kuri sniedz maksas pakalpojumus jeb nav līgumattiecībās ar NVD. Tāpat aizsargamskas plānots piegādāt ārpus veselības aprūpes sistēmas esošajām ietādēm, kā piemēram, policistiem, robežsargiem, pansionātu darbiniekiem un citām iestādēm.

"Vēlamies pateikties NVD un Ārlietu Ministrijas darbiniekiem par sadarbību šajā projektā,  par palīdzību formalitāšu kārtošanā, lai kravu varētu izsūtīt no Ķīnas, kas esošajos apstākļos ir ļoti sarežģīts process," sacīja "Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš.

"Lauma Fabrics", kas jau 50 gadus nodarbojas ar tekstilmateriālu ražošanu, ir plašs sadarbības partneru loks visa pasaulē, tostarp arī Ķīnā, kas palīdzēja esošajos apstākļos sagādāt maskas un respiratorus.

"Lauma Fabrics" pamatnodarbošanās ir tekstilmateriālu ražošana, tā ir viena no modernākajām tekstila ražotnēm Eiropā, kas atrodas Liepājā. Uzņēmums nodarbina vairāk kā 400 darbiniekus. Ražošana uzņēmumā ir vertikāli integrēta – adīšana, aušana, krāsošana, apdare, šūšana – visi procesi notiek vienā ēkā 100 000 kvadrātmetru platībā.

Ar savu 50 gadu darbības pieredzi, "Lauma Fabrics" guvusi izcilu reputāciju gan Rietumu, gan Austrumu tirgū. "Lauma Fabrics" eksportē vairāk kā 80% savas produkcijas uz vairāk nekā 20 dažādām pasaules valstīm. Uzņēmums veic pastāvīgus ieguldījumus savās ražošanas līnijās.

"Lauma Fabrics" meitas uzņēmums Lauma Medical ir plaši pazīstams eksporta tirgos ar savām elastīgajām saitēm, jostām un kompresijas izstrādājumiem, kas tiek tirgoti zem Lauma Medical zīmola. Lauma Medical strādā 50 darbinieku. Šobrīd "Lauma Fabrics" nopietni izsver medicīnisko masku un respiratoru ražošanas uzsākšanu. Uzņēmumam ir būtiska pieredze līdzīgu projektu realizācijā.