Kompānija "Latvenergo" ceturtdien uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" tomēr nepārtrauks elektroenerģijas piegādi, BNS sacīja "Latvenergo" komunikācijas direktors Andris Siksnis.

Viņš aģentūrai norādīja, ka abas puses turpina sarunas un pagaidām "Latvenergo" atslēgt elektroenerģiju neplāno. "Sarunas notiek, interese no viņu puses ir, tāpēc iepriekš izteikto par elektrības atslēgšanu mēs neīstenosim," teica Siksnis.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka KVV kavē norēķinus par elektroenerģiju, neveicot to apmaksu paredzētajos termiņos, tādēļ uzņēmumam elektroenerģiju varētu atslēgt.

Valstij piederošās energokompānijas "Latvenergo" preses sekretāre Ivita Bidere iepriekš skaidroja, ka, slēdzot līgumu par elektroenerģijas piegādi, puses vienojās, ka norēķins tiek veikts pa mēneša dekādēm. "Jau iepriekš "Latvenergo" izrādīja pretimnākšanu situācijās, kad KVV bija sarežģījumi ar savlaicīgiem maksājumiem un uzņēmums vairākas reizes lūdza parāda atmaksas pagarinājumu. Taču kopš 2016.gada 20.janvāra KVV nav veicis izrakstīto rēķinu pilnīgu apmaksu par patērēto elektroenerģiju, izveidojot parādu par elektroenerģiju 115 tūkstošu eiro apmērā, kā arī ir izrakstīts rēķins par janvāra otrajā dekādē patērēto elektroenerģiju," sacīja Bidere.

Pēc viņas teiktā, izvērtējot situāciju, jāsecina, ka pastāv risks nesaņemt atlīdzību no KVV par piegādāto elektroenerģiju un iespējama turpmāka parāda summas palielināšanās. Līdz ar to "Latvenergo" informēja KVV par iespējamu elektroenerģijas piegāžu pārtraukšanu ceturtdien, 28.janvārī, ja kavēto rēķinu apmaksa netiks veikta vai netiks panākta vienošanās par abpusēji pieņemamu parāda atmaksas grafiku.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2014.gada 2.oktobrī tika parakstīts līgums par "Liepājas metalurga " pamatražotnes pārdošanu Ukrainas "KVV Group". KVV par "Liepājas metalurga " pamatražotnes iegādi jāmaksā 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.