Metālapstrādes uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs" (KVV) atgriezusies finansiālā stabilitāte, un turpmāk kompānija maksājumus par energoresursiem veiks laikā.

To aģentūrai BNS pastāstīja KVV pārstāve Inese Ozoliņa.

Viņa norādīja, ka pēdējā mēneša laikā izveidojušies parādi energokompānijām "Latvijas Gāze" un "Latvenergo" bija ārkārtas situācija. Uzņēmums nolēma slēgt tēraudkausēšanas cehu, un patlaban kompānijā atgriezusies finansiālā stabilitāte, un visi maksājumi turpmāk tikšot veikti laikā.

"Latvijas Gāzes" preses sekretārs Visents Makaris aģentūrai BNS pastāstīja, ka piektdien KVV bija jāveic pēdējais maksājumus atbilstoši izveidotajam parāda atmaksas grafikam, kas arī izdarīts. Vienlaikus piektdien ir termiņš kārtējām maksājumam.

Arī "Latvenergo" preses sekretāre Ivita Bidere aģentūrai BNS apliecināja, ka KVV veic visus maksājumus atbilstoši izveidotajam parāda atmaksas grafikam - piektdien paredzēts pēdējais maksājumus. "[Kārtējie] norēķini ir jāveic par patērēto elektroenerģiju ik dekādi, līdz ar to "Latvenergo" izsaka cerību, ka turpmāk tie tiks veikti savlaicīgi un uzņēmums neveidos parāda uzkrājumu," teica Bidere.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka šogad šogad 6.martā notika svinīgais KVV darbības atklāšanas pasākums un līdz maija vidum KVV bija saražojis 90 tūkstošus tonnu tērauda armatūras velmētavā. Līdz ar ražošanas atsākšanu tēraudkausēšanas cehā maija pirmajā pusē kopējais darbinieku skaits uzņēmumā sasniedza 960 cilvēku, taču pēcāk kompānija paziņoja, ka samazina ražošanas jaudu saistībā ar metāllūžņu cenu pieaugumu, elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes apmēru, kā arī sniegtiem neprecīziem aprēķiniem un neatklātām visām niansēm no maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" ražotnes pārdevējiem. Patlaban darbu kompānijā turpina vairāk nekā 600 strādnieku.

Līgums par "Liepājas metalurga" pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai KVV tika parakstīts pērn 2.oktobrī. Ukrainas uzņēmums par "Liepājas metalurga" pamatražotni apņemies maksāt 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.