Zivju pārstrādes uzņēmums "Kolumbija Ltd." cer tuvākajā laikā atsākt produkcijas eksportu uz Kazahstānu, aģentūrai BNS pastāstīja kompānijas līdzīpašnieks Igors Krupņiks.

Viņš norādīja – kopš Kazahstāna konstatējusi Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumu produkcijas neatbilstību benzopirēna normām, eksports uz attiecīgo valsti Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem ir liegts, taču jautājums tiek risināts. "Patlaban delegācija no Latvijas atrodas Kazahstānā, lai šo situāciju risinātu," sacīja Krupņiks.

Tāpat viņš atzīmēja, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) tuvākajā laikā varētu sniegt informāciju, vai situācija ir atrisināta un "Kolumbija Ltd." var atsākt produkcijas eksportu uz Kazahstānu.

Jau ziņots, ka Kazahstāna no 13.jūnija ir noteikusi aizliegumu ievest un realizēt Latvijas šprotes, jo tajās konstatēts pārāk augsts kancerogēnā benzopirēna līmenis. Sanitāri epidemioloģiskajās ekspertīzēs atklāts, ka vairāku Latvijas ražotāju šprotēs benzopirēna līmenis četras reizes augstāks par normu.

Produkcijas "Šprotes eļļā" eksporta aizliegums uz Kazahstānu tika noteikts sešiem Latvijas uzņēmumiem – "Kolumbija Ltd.", "Zvani", "Kuršu zeme", "Roja F.C.T." un "Unda", bet "Gamma–A" uz laiku tika liegts eksportēt produkciju "Šprotu pastēte".

"Kolumbijas Ltd." īpašnieki ir Kiprā reģistrēts uzņēmums "Nirtolex Limited" un divi Krievijas uzņēmēji, tostarp Krupņiks.