Karostas cietumu Liepājā gadā apmeklē ap 20 000 tūristu, ''Rietumu radio'' intervijā sacīja Karostas glābšanas biedrības valdes priekšsēdētāja Monta Krafte, raksta LETA.

Vasarā cietumu visvairāk apmeklē ārzemnieki no Rietumeiropas, septembrī un oktobrī – Latvijas skolēni, bet oktobrī un novembrī braucot daudz lietuviešu.

Šogad vasarā Eiropas bridža čempionāta laikā vienā reizē Karostas cietumā bijuši ap 150 apmeklētāji, bet grupas "Prāta vētra" koncerta dienā – ap 400 apmeklētāju dienā.

Krafte atzina, ka tā esot liela slodze, bet, pareizi plānojot, ar tādu tūristu plūsmu tomēr varot tikt galā. Klāt nākušas ekskursijas uz Ziemeļu fortiem un redana fortu. Karostā kā tūrisma objekti bez cietuma populāri vēl esot katedrāle, manēža, Ziemeļu mols, ūdenstornis, Beberliņu atpūtas komplekss un Tarzāna parks.

Ņemot vērā pieaugušo tūristu plūsmu, Karostas glābšanas biedrība oktobrī rīko Karostas gidu kursus.

Kursu mērķis ir sagatavot gidus, kas var vadīt ekskursijas pa Karostu, Karostas cietumu, Ziemeļu fortiem latviešu valodā un svešvalodās. Tā kā pēdējos gados ievērojami pieaudzis to tūristu skaits Karostā, kas labprāt izvēlas ekskursijas gida vadībā, un arī Karostas cietumā visas ekskursijas notiek tikai gidu vadībā, vasarā Karostā pietrūkst kvalificētu gidu, īpaši svešvalodās runājošu.

Tāpēc Karostas glābšanas biedrība, izmantojot savus resursus un pieaicinot vieslektorus, rīko mēnesi ilgus gidu kursus. Kursu laikā notiks lekcijas, kurās topošie gidi tiks iepazīstināti ar gida darba metodiku, Liepājas, Karostas, Karostas cietuma vēsturi un aktualitātēm, būs mācību ekskursijas pa Karostas cietumu, Ziemeļu fortiem un Karostu. Kursu noslēgumā paredzēts arī eksāmens, kurā tiks izvērtētas pretendentu zināšanas un gida prasmes. Tiem kursu dalībniekiem, kuri būs ieinteresēti un būs apguvuši vajadzīgās prasmes, Karostas glābšanas biedrība piedāvās vadīt ekskursijas nākamajā tūrisma sezonā.

Kursi notiks darbdienu vakaros un nedēļas nogalēs. Kopā paredzētas piecas lekcijas un piecas mācību ekskursijas.