Liepājas SEZ uzņēmums "RT Metāls" nupat nodevis ekspluatācijā jaunu cehu 1000 kvadrātmetru platībā, ieguldot 1 miljonu eiro būvniecībā un jaunu tehnoloģisko iekārtu iegādē.

Ražošanas paplašināšana nodrošina apgrozījuma pieaugumu un uz šobrīdi ir devusi 30 jaunas darbavietas. Motivētu un stabilu darbinieku piesaiste ir zināms izaicinājums, ko uzņēmums risina sadarbībā ar pilsētas un reģiona mācību iestādēm un Liepājas SEZ pārvaldi, informē SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

LSEZ SIA "RT Metāls" ir metālapstrādes uzņēmums, kas ražo metāla būvkonstrukcijas – sijas, trepes, balkonu margas u.c. Tas dibināts 1999. gadā un ir 100% Dānijas uzņēmums, kas strādā vienā grupā ar Dānijas uzņēmumu "Richard Thomsen" AS. Ja sākotnēji uzņēmums Liepājā strādāja nomātās telpās, tad jau no 2005.gada attīstās Laboratorijas ielā, Karostā bijušās PSRS raķešu bāzes teritorijā.

Šogad nodots jauns cehs un ražošanas telpas platība palielināta par 1000 kvadrātmetriem. Tas arī ļāvis nodalīt darba procesus un ērtāk izvietot esošās un nesen iegādātās iekārtas, piemēram, hidraulisko giljotīnu, plazmas griešanas iekārtu, metināšanas robotu un citas. Galvenais iemesls ražošanas telpu paplašināšanai bija strauji pieaugošie ražošanas un apgrozījuma apjomi. 2018. gadā apgrozījumu izdevies palielināt par 28%, bet nedēļas laikā uzņēmumā saražo aptuveni 70  tonnas produkcijas, kas vairāk kā 90% apmērā tiek eksportēta uz Dāniju.

"RT Metāls" ražošanas vadītājs Armands Džeriņš neslēpj, ka atrast apzinīgus, motivētus strādniekus un speciālistus neesot viegli, lai arī uzņēmums nodrošina konkurētspējīgu atalgojumu un vidējā alga pārsniedz 1000 eiro. Savukārt ražošanas plānotājs Edgars Kovaļskis atzīst, ka uzņēmums līdzdarbojas dažādās programmās, lai piedāvātu darbu tiem, kuri vēlas atgriezties no ārzemēm vai pārprofilēties, bet tas paņemot laiku. "Mēs nākam pretī – viņus apmācām". Šobrīd "RT Metāls" strādā arī četri praktikanti no mācību centra "Buts", no kuriem divi jau apņēmušies šeit turpināt darba gaitas. Uzņēmuma vadība uzsver, ka praktikantiem ir atvērta un labprāt iegulda laiku viņu apmācībā, jo gados jauni cilvēki parasti labāk pieprot angļu valodu, kā arī nav noguruši no darba rutīnas.

"RT Metāls" aktīvi iesaistās arī Liepājas SEZ pārvaldes darbinieku piesaistes programmā un līdzdarbojas ar pilsētā un reģionā esošajām mācību iestādēm – rādot un  stāstot jauniešiem personīgi pieredzi kā izvēlēties profesiju atbilstoši uzņēmumu vajadzībām un atrast darbu ar labu atalgojumu tepat Liepājā un nemeklēt kaut kur ārzemēs.

Uldis Hmieļevskis, Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos: "Ir patiess gandarījums, ka Liepājas SEZ kapitālsabiedrības attīstās un paplašina savas ražotnes – būvē jaunus cehus un pat rūpnīcas. Ekspluatācijā ir nodota "Euro DK", "Trelleborg Wheel Systems Liepaja" un arī "RT Metāls" jaunās ražotnes, bet dažādās būvniecības stadijās ir vēl sešas. Tas nozīmē, ka uzņēmēji ir novērtējuši Liepāju kā uzņēmējdarbībai piemērotu vidi un Liepājas SEZ atbalstu. Uzņēmēju aktivitāte liecina arī par pilsētas rūpniecības ilgtermiņa stratēģisko attīstību, palielinot labi apmaksātu darbavietu skaitu, kas savukārt nodrošina darba iespējas iedzīvotājiem gan no Liepājas, gan citiem Latvijas reģioniem, gan veicina ārzemēs strādājošo atgriešanos Liepājā. Tieši ekonomiskā attīstība un jaunas darbavietas nodrošina iedzīvotāju skaita pieaugumu 2018. gadā Liepājā, kas pirmo gadu pēc neatkarības atgūšanas ir pozitīvs".

LSEZ SIA "RT Metāls" arī turpmākajos gados plāno īstenot investīciju un attīstības projektus, paplašinot ražotni un radot jaunas darbavietas.