LSEZ "Jensen Metal" SIA uzņēmuma plāns pārcelt visu ražošanu uz Karostu ir piepildījies - šī gada 4. janvārī Liepājas Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā jauno ražošanas ēku Karostas Industriālajā parkā, Liepājā. Līdz ar šo ēku tagad visi uzņēmuma departamenti (Metāla, Furnitūras un Nerūsējošā tērauda) strādā jaunās un modernās telpās, tādējādi nodrošinot ne tikai izaugsmes iespējas uzņēmumam un pilnveidojot produkcijas plūsmu, bet arī sniedzot darbiniekiem daudz labāku, plašāku un modernāku darba vidi, informē Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

"Jensen Metal " 2019.gadā kļuva par celmlauzi Karostas industriālā parka attīstīšanā Liepājā, pārceļot metāla un furnitūras departamentus no Liepājas Biznesa centra uz jaunuzceltajām telpām Karostas industriālajā parkā. 2022.gada janvārī ekspluatācijā nodota arī otra jaunā  rūpnīca, kas atrodas Liepājā, Ģenerāļa Baloža ielā 34, līdzās esošajiem "Jensen Metal" Metāla un Furnitūras departamentiem. Jaunā rūpnīca dod iespēju uzņēmumam būtiski kāpināt apgrozījumu, kā arī palielināt strādājošo skaitu. Tādēļ uzņēmums piedāvā darba vietas metinātājiem un Ciparu programmas vadības (CNC) darbagaldu operatoriem.

Kā norāda LSEZ SIA "Jensen Metal", lai atrastu darba vietu ar patīkamu vidi un izaugsmes iespējām, šaubas jāmet pie malas un jāsaņem drosme uzsākt ko jaunu, iespējams pat izmēģināt spēkus jaunā profesijā. Uzsākot darbu "Jensen Metal" arī bez pieredzes, bet izrādot interesi un vēlmi mācīties, paveras plašas izaugsmes iespējas. Liela daļa no mūsu vadošajiem darbiniekiem sākuši tieši kā mācekļi un pēc tam apguvuši prasmes un kāpuši pa karjeras kāpnēm uzņēmuma iekšienē.

Uzņēmums piedāvā interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā, regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu, sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, bezmaksas sporta zāles neierobežotu apmeklējumu, apmācību iespējas, sakārtotu darba vidi, kolēģu un vadības atbalstu darba procesā.

Uzņēmuma "Jensen Metal" prokūristes Ieva Līmeža atklāj: "Sākām kā neliels "J.J.Staal" meitas uzņēmums, kurš nodarbināja vien 30 darbiniekus, taču, ejot gadiem un pieaugot mūsu piedāvājumu klāstam, pieauga arī pieprasījums. Pašlaik "Jensen Metal" Latvijā ir pilnībā patstāvīgs uzņēmums, kurš vairākkārtīgi ir pāraudzis kādreizējo Dānijas mātes uzņēmumu gan apjomā, gan tehnoloģijās, gan arī vadības sistēmās. Šobrīd Latvijā, Liepājā ir nodarbināti 330 darbinieki. Ar šīm jaunajām rūpnīcām nodrošinām patīkamāku darba vidi darbiniekiem, kā arī daudz efektīvāku un loģiskāku darba plūsmu, kā arī nākotnes izaugsmes iespējas."

Tāpat uzņēmums uzsver, ka jaunajā "Jensen Metal" ražotnē darbs atradīsies gan cilvēkiem, kuri vēlas noslīpēt savas iemaņas, gan arī tiem, kas vēlas dažādību savā darba dienā ar jauniem izstrādājumiem un izaicinājumiem. Uzņēmums piedāvā darbu gan sievietēm, gan vīriešiem ar pieredzi vai bez tās. Katru mēnesi pieņemam noteiktu skaitu apmācāmos bez pieredzes, bet augstu tiek vērtētas tādas īpašības kā atbildības sajūta un disciplīna, vēlme un interese mācīties un apgūt jaunas zināšanas un iemaņas.UZZIŅAI

LSEZ "Jensen Metal" SIA dibināts 2004.gadā. Uzņēmums ražo metāla izstrādājumus dažādiem klientiem Eiropā, pēc šo klientu pasūtījumiem un specifikācijām. Gatavā klientu produkcija tiek pēc tam izplatīta visā pasaulē. Galvenie darbības virzieni ir pārtikas rūpniecības iekārtas, lauksaimniecības iekārtas un furnitūras komponenti.

"Jensen Metal" ik gadus modernās iekārtās iegulda 2-3 miljonus eiro. Ražotne Latvijā veic visu, sākot no sērijveida produkcijas līdz unikālu priekšmetu izgatavošanai. Galvenie darbības virzieni ir pārtikas rūpniecības iekārtas, lauksaimniecības iekārtas fermu vajadzībām, furnitūras komponenti.

Ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999.gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat 2015.gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām sakārtoja teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā.

Pēc AS Liepājas metalurgs bankrota tika meklēti risinājumi bezdarba jautājumiem un izdevās piesaistīt Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda līdzekļus un īstenot projektu "Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā" . Tā ietvaros rekultivēja degradēto teritoriju, izbūvēja inženierkomunikācijas un ielu publisko infrastruktūru ieskaitot apgaismojumu, gājēju un veloceliņus.