Viens no Liepājas Biznesa centra vecākajiem (kopš 2004.gada) uzņēmumiem – Speciālās ekonomiskās zonas SIA "Jensen Metal" – paplašinājis telpas un ķēries pie speciālistu apmācības.

Kā žurnālistus informēja SIA "Jensen Metal" personāla direktore Maira Deķere, šobrīd, sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu, uzņēmumā kopš oktobra notiek vienpadsmit augstas klases loka metinātāju apmācība. Tas saistīts gan ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) SIA "Jensen Metal" attīstību un paplašināšanos, gan uzņēmumam nepieciešamo darbinieku trūkumu. Apmācību programma, ko izstrādājuši rūpnīcas speciālisti starptautiskā metināšanas speciālista un apmācību koordinatora Mikolas Suras vadībā kopā ar tehnikuma pedagogiem, ir sertificēta un ļaus iegūt kvalifikāciju tā sauktajā TIG metināšanā (metināšana ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē). Apmācība 640 stundu garumā būs pabeigta februārī, un uzņēmumā cer, ka pēc tam jaunie speciālisti papildinās "Jensen Metal" darbinieku kolektīvu.

Kā izteicās Sura, metinātāja darbs nav pārāk viegls, jo klientu prasības aug ar katru gadu un dažkārt loka metinātājiem jāveic gandrīz vai juveliera cienīgs darbs. Tāpēc ir jāievēro disciplīna, precizitāte, kvalitātes standarti. Tomēr prasības pret jaunajiem darbiniekiem neesot pārlieku augstas, galvenais – lai vismaz būtu vēlme apgūt profesiju un strādāt.

Kā pastāstīja uzņēmuma "Jensen Metal" pašnieces "J.J.Stål Holding" biznesa kontroliere Ieva Līmeža, pēdējos pāris gadus uzņēmumā strādājošo skaits ik gadu palielinās par divdesmit darbiniekiem. Šobrīd SIA "Jensen Metal" ir lielākais Liepājas Biznesa centra uzņēmums, kas nodarbina 260 cilvēku. Vairākus gadus nācies strādāt ļoti saspiestos apstākļos, tāpēc pērn uzņēmums, investējot 1,3 miljonus eiro, uzbūvējis jaunu, 4000 m2 lielu ražošanas korpusu nerūsējošā tērauda izstrādājumu izgatavošanai. Kopumā SIA "Jensen Metal" četri ražošanas korpusi aizņem 22 tūkstošus kvadrātmetru lielu platību.

"Jensen Metal" ražošana sadalīta trīs nodaļās – ap 40% tiek ražoti nerūsējošā tērauda izstrādājumi pārtikas rūpniecībai (gaļas, piena pārstrādei) un lauksaimniecībai, tikpat daudz – metāla furnitūra (piemēram, teleskopiskās galdu kājas), un ap 20% – melnā metāla izstrādājumi (balkonu margas, krātiņi).

Ik pa laikam uzņēmums izgatavo arī pasūtījumus ūdenssaimniecības vajadzībām (slūžas) vai vēja ģeneratoru detaļas. Savu produkciju "Jensen Metal" sūta galvenokārt uz Dāniju, Nīderlandi un Vāciju, kur tiek komplektēts galaprodukts, ko sūta pat uz Austrāliju un Japānu, taču nereti arī uz kādu no Latvijas kaimiņvalstīm, piemēram, Lietuvu, pastāstīja Līmeža.

Portāls jau rakstīja, ka "Jensen Metal" apgrozījums 2015./2016. finanšu gadā sasniedza 20,8 miljoni eiro un jau otro gadu pēc kārtas tā pieaugums bija aptuveni 20%. Kā pastāstīja Līmeža, "Jensen Metal" apgrozījums nav krities pat krīzes gados, lai arī izaugsme bijusi tikai 3% gadā. Pērn pirmo reizi uzņēmums guvis arī vērā ņemamu peļņu, kas pārsniedz 5% no apgrozījuma gadā, un tas ļāvis investēt attīstībā.