Liepājas speciālās ekonomiskās zonas metālapstrādes uzņēmums SIA "Jensen Metal" pagājušajā finanšu gadā strādājis ar 50,003 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,1% mazāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 9,2% un bija 5,986 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Jensen Metal" finanšu gads ilga no 2022.gada 1.maija līdz 2023.gada 30.aprīlim.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka uzņēmums guvis labu peļņu, kas saistīts ar ārkārtīgi augsto aktivitātes līmeni gada laikā, kā arī vairāku gadu mērķtiecīgu sadarbību ar esošajiem klientiem, jaunu klientu attiecību nodibināšanu un koncentrēšanos uz efektivitātes un produktivitātes palielināšanu.

"Jensen Metal" nākotni uzņēmuma vadība vērtē pozitīvi, vadības ziņojumā norādot, ka jauno tehnoloģiju iespējas melnā metāla ražošanā, jauns tehnoloģiskais aprīkojums, palielināta jauda un stipra klientu bāze nodrošina uzņēmumu ar iespējām nākamā gada laikā palielināt apgrozījumu un optimizēt ražošanas procesus turpmākajos gados.

Vadības ziņojumā teikts, ka nākamajā finanšu gadā turpināsies izejmateriālu izaicinājumi pasaules un Eiropas Savienības tirgū.

Pērn uzņēmums investēja ražošanas procesos un turpina procesu automatizāciju.

Uzņēmuma vadība 2023.-2024. finanšu gadā esošās tirgus situācijas un globālās ģeopolitiskās situācijas dēļ sagaida nedaudz zemāku aktivitāti, līdz ar to arī mazāku peļņu. Vienlaikus vadība prognozē, ka nav gaidāma būtiska ietekme ilgtermiņā.

"Jensen Metal" iepriekšējā finanšu gadā no 2021.gada 1.maija līdz 2022.gada 30.aprīlim strādāja ar 51,63 miljonu eiro apgrozījumu un guva 6,593 miljonu eiro peļņu.

Uzņēmuma pamatdarbība ir nerūsējošā tērauda, melnā metāla un alumīnija produktu un komponenšu ražošana. 2022.gadā uzņēmumā strādāja 409 darbinieki, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2021.gadā.

"Jensen Metal" dibināts 2004.gadā, un tā pamatkapitāls ir 201 640 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Dānijas uzņēmums "Jensen Metal Holding". Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Dānijas pilsonis Larss Bū Kristensens.