Šodien, 24. martā, elpošanas un drošības ekipējuma ražotāja – Liepājas SEZ kapitālsabiedrības SIA "Interspiro Production" jaunās ražotnes pamatos, vietā, kur būs galvenā ieeja rūpnīcā, iemūrēja laika kapsulu, kas šoreiz bija uzņēmumā ražots gaisa cilindrs ar šī laika liecībām, informē Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Šā gada februārī uzņēmums uzsāka ražošanas un noliktavas ēkas būvniecību Ģenerāļa Baloža ielā 20/22, Liepājā, bet plānots to nodot ekspluatācijā šā gada novembrī. Būvdarbu izmaksas plānotas aptuveni 3 miljoni eiro apmērā, bet galvenais būvuzņēmējs ir SIA "MP Būvserviss".

LSEZ SIA "Interspiro Production" ir daļa no starptautiskās uzņēmumu grupas "Ocenco" un savu darbību Liepājā uzsāka 2008. gadā Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā. Uzņēmums ražo elpošanas aprīkojuma komplektus, ko izmanto militārās organizācijas, ugunsdzēsības un glābšanas dienesti, rūpnīcas, kurās ir bīstama ražošanas vide, jūras un niršanas uzņēmumi visā pasaulē un šobrīd nodarbina  95 cilvēkus.

Kā uzsver "Interspiro Production" ražotnes vadītājs Sandris Gusts, uzņēmumam attīstoties, esošajās telpās kļuvis par šauru, turklāt telpu izkārtojums ir dažādos stāvos, kas apgrūtina ikdienas darba organizāciju un loģistiku. Doma par savu ražošanas telpu būvniecību radusies pirms aptuveni četriem gadiem, bet galīgo lēmumu uzņēmuma īpašnieki pieņēma pagājušā gada vasarā.

Jaunā ražotne top Ģenerāļa Baloža ielā – iepretim Karostas vēsturiskajam ūdenstornim un aizņem 1,5 ha lielu zemesgabalu. Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš pauž gandarījumu, ka uzņēmēji novērtē Liepājas biznesa vidi, uzņēmējdarbības attīstībai sagatavoto infrastruktūru, jo izvēlas būvēt savas rūpnīcas. "Tas ir pozitīvs signāls un nodrošinās modernas un jaunas darbavietas."

Vēl vienas jaunas rūpnīcas būvniecība Karostas Industriālā parka teritorijā, ko pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi  sakārtoja pirms vairākiem gadiem, izbūvējot nepieciešamās inženierkomunikācijas, ir apliecinājums, ka investīcijas bijušas pārdomātas un vērstas uz ilgtermiņa attīstību. Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš atzīst, ka Karostas Industriālais parks jau vairākus gadus nav tikai iecere, bet īstenība. Jau no pagājušā gada vasaras šeit strādā "Jensen Metal" jaunā rūpnīca un plāno paplašināties. Tagad pamati izbūvēti jaunajai "Interspiro Production" rūpnīcai, un tiek projektētas vēl citas. "Karostas Industriālais parks, pēc uzņēmēju atzinuma, ir piemērots ražošanas telpu izveidei, jo atrodas gan tiešā ostas tuvumā, gan ir viegli pieejams pa sauszemes autoceļiem".

"Interspiro Production" jaunās ražotnes galvenais būvuzņēmējs ir SIA "MP Būvserviss". Uzņēmuma valdes loceklis Māris Plēpis atzīst, ka noslēgumam tuvojas pamatu izbūve un liešana, bet paralēli jau uzsākti inženierkomunikāciju izbūves darbi. Plānots, ka tuvāko divu nedēļu laikā uzsāks arī metāla konstrukciju montāžu, kas tiek izgatavotas tepat blakus uzņēmumā "RK Metāls". Tas viešot pārliecību, ka nekam nevajadzētu kavēties arī valstī esošo epidemioloģisko apstākļu dēļ.

Plānots, ka uzņēmums "Interspiro Production" uz jauno ražošanas ēku pārcelsies šī gada beigās.