Higiēnas preču ražošanas uzņēmums SIA "iCotton" plāno Liepājā, piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus, 10 000 kvadrātmetru platībā uzbūvēt jaunu ražošanas kompleksu.

Par to liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, ziņo LETA.

Pretendenti izsludinātajā iepirkumā par kokvilnas šķiedras auduma izstrādājumu ražošanas rūpnīcas projektēšanu, autoruzraudzību un būvniecību var pieteikties līdz 30.oktobrim. Paredzamā līgumcena ir 2,3 miljoni eiro.

Iepirkuma nolikumā teikts, ka piedāvājumi, kuri pārsniegs 2,51 miljonu eiro, tiks noraidīti.

Plānotajos darbu apjomos ir iekļauta ražošanas ēka ar diviem stāviem, administratīvo korpusu, inženiertīkli, teritorijas labiekārtojums. Būvniecības vieta ir Liepāja, Pulveru iela 4A. Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2018.gada beigām.

"Ražošanas platību paplašināšanai mēs plānojam investīcijas desmit līdz 12 miljonu eiro apjomā. Maksimālais valsts līdzdalības apjoms ir 45% no projekta izmaksām, un mēs, protams, gribētu saņemt atbalstu maksimālā apjomā," iepriekš intervijā aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma izpilddirektors Sergejs Binkovskis.

Tas jau ir otrs šāds projekts, kuru realizē uzņēmums. Jau agrāk bija projekts investīcijām rūpnieciskajās iekārtās ar augstu pievienoto vērtību. Kopumā iekārtām un celtniecībai tika iztērēti aptuveni astoņi miljoni eiro, no kuriem 2,4 miljonus uzņēmums saņēma kā Eiropas fondu līdzfinansējumu.

Liepājas higiēnas preču ražošanas uzņēmums "iCotton" plāno 2018.–2019.gadā sākt vienreizējo ekopamperu ražošanu no pilnīgi jauna veida uzsūcošā materiāla, kāds līdz šim Eiropā nav ticis izmantots.

Uzņēmums "iCotton" kopš 2013.gada Liepājā ražo mitrās salvetes un bērnu autiņbiksītes. "ICotton" 2016.gada maijā bijušās sporta manēžas telpās Krūmu ielā atklāja jaunu ražotni un noliktavu. Īstenojot apjomīgo investīciju projektu 8,1 miljona eiro apmērā, "iCotton" sācis arī vates izstrādājumu izejmateriāla – neausta kokvilnas audekla – ražošanu, kā arī paplašinājis savu produkcijas klāstu ar vates plāksnītēm un vates irbulīšiem.

"Firmas.lv" dati rāda, ka uzņēmuma "iCotton" īpašnieki līdz 2017.gada martam uz pusēm bija Itālijas uzņēmums "Sanitars S.P.A" un Krievijas pilsonis Maralbeks Gabdsatarovs, bet kopš marta Gabdsatarovs ir vienīgais īpašnieks. Uzņēmuma pamatkapitāls ir astoņi miljoni eiro. 2015.gadā uzņēmums apgrozīja 5,76 miljonus eiro un strādāja ar 273 030 eiro peļņu. 2016.gada finanšu dati vēl nav publiskoti.