Jaunā kokvilnas pārstrādes rūpnīca darbu plāno sākt šā gada novembrī, aģentūrai BNS pastāstīja ražotnes projekta īstenotāja "iCotton" izpilddirektors Sergejs Binkovskis.

"Jaunās ražotnes darbu plānots sākt novembrī," sacīja Binkovskis, norādot, ka ražotnes ēkas rekonstrukcijas darbi ir noslēgušies, bet vēl atlicis paveikt nedaudz ārdarbu.

Pēc viņa teiktā, septembrī tiks sākta jauno ražošanas iekārtu piegāde un uzstādīšana, kas ilgs līdz novembrim.

Vēl "iCotton" par 2,557 miljoniem eiro plāno iegādāties jaunas ražošanas iekārtas, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Tajā teikts, ka uzņēmums plāno iegādāties četras jaunas iekārtas, tostarp iepakošanas iekārtu plastmasas kociņiem, ekstrūzijas iekārtas plastmasas kociņu ražošanai, vates kociņu ražošanas iekārtu komplektu ar iepakošanas komponentēm, kā arī vates plāksnīšu ražošanas iekārtu komplektu.

Jauno iekārtu iegādei izsludināti konkursi, kuriem pretendenti var pieteikties līdz 1.septembrim.

Aģentūra BNS iepriekš vēstīja, ka uzņēmums "iCotton", kas patlaban Liepājā ražo mitrās salvetes, un Itālijas kompānija "Sanitars" ir izstrādājuši jaunas ražotnes projektu, kas paredz izveidot vienu no lielākajām un modernākajām kokvilnas higiēnas preču ražotnēm Eiropā.

"iCotton" ir dibināts 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir četri miljoni eiro, un tas uz pusēm pieder Krievijas pilsonim Maralbekam Gabdsatarovam un kompānijai "Sanitars S.P.A", liecina datubāzes "Lursoft" informācija.