Higiēnas preču ražošanas uzņēmums "iCotton" izsludinājis jaunu konkursu par kokvilnas šķiedras auduma izstrādājumu ražošanas rūpnīcas projektēšanu, autoruzraudzību un būvniecību.

Par to aģentūru LETA informēja uzņēmuma izpilddirektors Sergejs Binkovskis.

Galvenais iemesls, kāpēc pārtraukts iepriekš izsludinātais konkurss, ir paredzamās būvdarbu izmaksas. Iepriekšējā iepirkuma nolikums noteica, ka paredzamā līgumcena ir 2,3 miljoni eiro un piedāvājumi, kuri pārsniegtu 2,51 miljonu eiro, tiktu noraidīti. Jaunā iepirkuma nolikumā paredzamā līgumcena ir krietni lielāka – līdz pieciem miljoniem eiro. "Saskārāmies ar neizpratni no iespējamo pretendentu puses. Izpētot situāciju būvniecības nozarē, sapratām, ka par divarpus miljoniem eiro nevaram rūpnīcu divos stāvos uzbūvēt," skaidroja Binkovskis, atzīstot, ka uzņēmumam jārēķinās ar vairāk nekā četru miljonu eiro lielām projektēšanas un būvdarbu izmaksām. Precīzas izmaksas tiks noskaidrotas iepirkuma rezultātā.

Piedāvājumus konkursā var iesniegt līdz 29.novembra pulksten 16.

Ja iepriekš jauno ēku plānoja uzbūvēt līdz 2018.gada beigām, tad pašlaik uzņēmums lēš, ka to varētu izdarīt līdz 2019.gada pavasarim.

Kā ziņots, SIA "iCotton", piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus, plāno Liepājā 10 000 kvadrātmetru platībā uzbūvēt jaunu ražošanas kompleksu.

Plānotajos darbu apjomos ir iekļauta ražošanas ēka ar diviem stāviem, administratīvo korpusu, inženiertīkli, teritorijas labiekārtojums. Būvniecības vieta ir Liepāja, Pulvera iela 4A

"Ražošanas platību paplašināšanai mēs plānojam investīcijas desmit līdz 12 miljonu eiro apjomā. Maksimālais valsts līdzdalības apjoms ir 45% no projekta izmaksām, un mēs, protams, gribētu saņemt atbalstu maksimālā apjomā," iepriekš intervijā aģentūrai LETA sacīja Binkovskis.

Tas jau ir otrs šāds projekts, kuru realizē uzņēmums. Jau agrāk bija projekts investīcijām rūpnieciskajās iekārtās ar augstu pievienoto vērtību. Kopumā iekārtām un celtniecībai tika iztērēti aptuveni astoņi miljoni eiro, no kuriem 2,4 miljonus uzņēmums saņēma kā Eiropas fondu līdzfinansējumu.

Liepājas higiēnas preču ražošanas uzņēmums "iCotton" plāno 2018.–2019.gadā sākt vienreizējo ekopamperu ražošanu no pilnīgi jauna veida uzsūcošā materiāla, kāds līdz šim Eiropā nav ticis izmantots.

Uzņēmums "iCotton" kopš 2013.gada Liepājā ražo mitrās salvetes un bērnu autiņbiksītes. "ICotton" 2016.gada maijā bijušās sporta manēžas telpās Krūmu ielā atklāja jaunu ražotni un noliktavu. Īstenojot apjomīgo investīciju projektu 8,1 miljona eiro apmērā, "iCotton" sācis arī vates izstrādājumu izejmateriāla - neausta kokvilnas audekla – ražošanu, kā arī paplašinājis savu produkcijas klāstu ar vates plāksnītēm un vates irbulīšiem.

"Firmas.lv" dati rāda, ka uzņēmuma "iCotton" īpašnieki līdz 2017.gada martam uz pusēm bija Itālijas uzņēmums "Sanitars S.P.A" un Krievijas pilsonis Maralbeks Gabdsatarovs, bet kopš marta Gabdsatarovs ir vienīgais īpašnieks. Uzņēmuma pamatkapitāls ir astoņi miljoni eiro. 2015.gadā uzņēmums apgrozīja 5,76 miljonus eiro un strādāja ar 273 030 eiro peļņu. 2016.gada finanšu dati vēl nav publiskoti.