Higiēnas preču ražotājs "iCotton" ražošanas ēkas Liepājā projektēšanā un būvniecībā plāno ieguldīt 2,51 miljonu eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Atbilstoši iepirkuma konkursa nolikumam plānots izstrādāt ražošanas ēkas 10 020 kvadrātmetru platībā būvprojektu un veikt tās būvniecību, kā arī nodrošināt autoruzraudzības pakalpojumus būvniecības laikā. Ražošanas ēku plānos būvēt Pulvera ielā 4A, Liepājā.

Noteikts, ka būvprojekta izstrādes pēc iespējas ir jāveicina netoksisku būvniecības materiālu izmantošanu, tostarp, paplašinot no atjaunojamām izejvielām izgatavotu būvmateriālu pieejamību, jāveicina ilgtspējīgā veidā iegūtu resursu un būvniecības/izolācijas materiālu izmantošanu, kā arī jāizvēlass videi un veselībai draudzīgus materiālus.

Projekta īstenošanu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). To plānots īstenot programmas "Izaugsme un nodarbinātība" mērķa "Sekmēt MVK (maza, vidēja komersanta) izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 (viedās specializācijas stratēģijas) prioritārajās nozarēs" pasākuma "Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai" ietvaros.

Plānotais darbu izpildes termiņš ir līdz 2018.gada beigām.

Pretendenti piedāvājumus var iesniegt līdz šā gada 26.augustam.

"iCotton" (iepriekš "Cotton Club Liepāja") dibināts 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir četri miljoni eiro, un tas uz pusēm pieder Krievijas pilsonim Maralbekam Gabdsatarovam un Itālijas kompānijai "Sanitars S.P.A", liecina datubāzes "Lursoft" informācija. Pērn "iCotton" strādāja ar 5,763 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 273 tūkstošu eiro apmērā.