Liepājas higiēnas preču ražotājs "iCotton" pagājušajā gadā strādāja ar 26,274 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,2% vairāk nekā 2018.gadā, bet uzņēmuma peļņa samazinājusies par 34,2% – līdz 3,533 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "iCotton" pērn izdevies palielināt apgrozījumu, paplašinot klientu loku Eiropas Savienībā, kā arī saglabājot noieta tirgu trešajās valstīs.

Vadības ziņojumā teikts, ka "iCotton" eksportē apmēram 97% no saražotās produkcijas, tostarp kompānijas galvenie realizācijas tirgi ir Baltijas valstis, Krievija un Ukraina, taču produkcija tiek realizēta arī Apvienotajā Karalistē, Polijā, Uzbekistānā, Spānijā, Francijā, Itālijā, Zviedrijā, Čehijā, Slovākijā, Rumānijā un Vjetnamā.

Vienlaikus vadības ziņojumā minēts, ka pērn 66% produkcijas tika ražoti Krievijas un Ukrainas tirgum, taču realizācijas īpatsvars Eiropas Savienībā sasniedza 32%.

Pērn kā tiešais produkcijas sadales un noieta punkts tika izveidots meitasuzņēmums Polijā "iCotton Spolka", bet tas vēl nav sācis saimniecisko darbību. Savukārt "iCotton" piederošās 50,5% kapitāldaļas Baltkrievijas uzņēmumos "Medvatpharm" un "MedLen" pārdotas.

Pagājušajā gadā "iCotton" turpināja jaunas rūpnīcas būvniecību Liepājā. Līdz gada beigām saņemts pirmais maksājums no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras 399 000 eiro apmērā, bet kopējais finansējums ir 1 142 633 eiro. Projekta īstenošanai piesaistīts arī "BlueOrange Bank" aizdevums un līdz gada beigām ieguldīti 831 894 eiro no kopējā bankas aizdevuma 2,454 miljonu eiro apmērā. Rūpnīcas būvniecību plānots pabeigt decembrī.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmumā veikts pētījums par jauna ekoloģiska produkta izstrādi. Kopumā pētniecībā pērn ieguldīti 42 136 eiro.

Šogad "iCotton" ar "BlueOrange Bank" aizdevumu un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras atbalstu uzņēmuma attīstībā plāno investēt 6,58 miljonus eiro. Ieguldījumi paredzēti rūpnīcas ēkas rekonstrukcijā un paplašināšanā, kā arī aprīkojuma iegādē. Līdz ar jauno iekārtu iegādi "iCotton" produktu klāstu papildinās sieviešu higiēnas preces, antibakteriālās salvetes un inovatīvas kokvilnas auduma izejvielas dažādu higiēnas preču un individuālo aizsarglīdzekļu ražošanai.

Pateicoties ražošanas kompleksa paplašināšanai un ražošanas modernizācijai, uzņēmums plāno 2020.gadā palielināt apgrozījumu līdz 45–50 miljoniem eiro, kas ir par 80% vairāk nekā 2019.gadā.

Uzņēmumā "iCotton" patlaban nodarbināti 115 cilvēki, taču uzņēmuma attīstības plāns paredz līdz gada beigām radīt vēl vairāk nekā 65 jaunas darbavietas.

Vienlaikus uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka Covid–19 pandēmija radījusi ekonomiskās attīstības nenoteiktību, taču uzņēmuma vadība uzskata, ka "iCotton" spēs pārvarēt radušos situāciju.

2018.gadā "iCotton" apgrozījums bija 25,966 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 5,367 miljoni eiro.

2013.gadā dibinātais uzņēmums "iCotton" ir vienīgais uzņēmums Baltijas valstīs, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu kokvilnas produktiem un mitrajām salvetēm. Šobrīd "iCotton" ir viens no lielākajiem kokvilnas produktu, mitro salvešu un personīgās higiēnas produktu ražotājiem Eiropas Savienībā un NVS valstīs ar vienu no modernākajām ražotnēm Eiropā.

Uzņēmuma "iCotton" īpašnieki līdz 2017.gada martam uz pusēm bija Itālijas uzņēmums "Sanitars" un Krievijas pilsonis Maralbeks Gabdsatarovs, bet kopš 2017.gada marta Gabdsatarovs kļuva par vienīgo īpašnieku. Kopš 2019.gada jūlija 40% kapitāldaļu pieder Krievijas pilsonim Dmitrijam Reņevam, bet atlikušie 60% – Gabdsatarovam. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 8,15 miljoni eiro.