Īstenojot projektu Ventspils brīvostā, SIA "BLNC" plāno par 25 miljoniem eiro būvēt dzeramā ūdens uzkrāšanas termināli un eksporta infrastruktūru, aģentūru LETA informējuši Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji.


Ventspils brīvostas pārvalde ir noslēgusi līgumu par apbūves tiesībām ar "BLNC", un tas ir noslēgts par aptuveni 7,1 hektārus lielu zemesgabalu Ventspilī, P.Stradiņa ielā 20.


Īstenojot projektu Ventspils brīvostā, "BLNC" plāno būvēt dzeramā ūdens uzkrāšanas termināli, no kurienes tiktu īstenots nefasēta dzeramā ūdens eksports ar tankkuģiem uz tādiem ģeogrāfiskajiem galamērķiem, kur dzeramais ūdens ir deficīta produkts. Uzņēmums paredz, ka galalietotāji būs uzņēmumi, kuriem ir pieprasījums pēc augstas kvalitātes ūdens, tostarp pudelēs pildītā ūdens ražošanas uzņēmumi, citi dzērienu ražotāji, lauksaimniecības uzņēmumi, pārtikas ražotāji, farmācijas uzņēmumi un citi uzņēmumi un organizācijas, kas meklē ilgtermiņa dzeramā ūdens resursu drošību.


Ventspils brīvostas valde arī lēmusi par licencēta uzņēmuma statusa piešķiršanu "BLNC", lai tas varētu izmantot speciālās ekonomiskās zonas priekšrocības.


Dzeramo ūdeni plānots iegūt, izmantojot Ventspils pašvaldības SIA "Ūdeka" jaudas, ziņo LETA. Plānotais kravu apgrozījums varētu sasniegt trīs līdz sešus miljonus tonnu gadā, kas būtu arī nozīmīga alternatīva kravu diversifikācijai Ventspils ostā.


Projektu plānots īstenot divu līdz trīs gadu laikā


Saskaņā r “Lursoft” datiem, SIA "BLNC" dibināta šā gada 1. aprīlī. Dibinātājs, vienīgais valdes loceklis un patiesā labuma guvējs ir liepājnieks Andris Griģis.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka ar Griģa ģimeni saistītais uzņēmums – SIA “Eipu” – līdzīgu dzeramā ūdens termināli būvē arī Liepājā, Oskara Kalpaka ielā.


Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes sēdē šā gada 10. janvārī tika pieņemts lēmums slēgt apbūves tiesību līgumu ar SIA "EIPU", atbalstot uzņēmuma vēlmi attīstīt ūdens termināla projektu.

Jau 2020. gada 18. decembrī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde un SIA "EIPU" noslēdza līgumu. Saskaņā ar šo līgumu, uzņēmumam tika rezervētas tiesības noslēgt līgumu par apbūves tiesību piešķiršanu uz Liepājas ostas teritorijā esošā nekustamā īpašuma Oskara Kalpaka iela 117.

Tā kā SIA "EIPU" izpildījusi rezervācijas līgumā iekļautos nosacījumus un SEZ pārvalde pērnā gada 20. decembrī ir saņēmusi Liepājas būvvaldes atzinumu par izstrādāto būvprojektu minimālā sastāvā "Ūdens uzpildes terminālis Oskara Kalpaka ielā 117", SEZ valde lēmusi par apbūves tiesību līguma slēgšanu.

SEZ valde ar SIA "EIPU" noslēdza līgumu par apbūves tiesību piešķiršanu būvprojekta "Ūdens uzpildes terminālis, Oskara Kalpaka ielā 117, Liepājā" realizēšanai, apsaimniekošanai un komercdarbības veikšanai uz 30 gadiem.


Ūdens uzpildes terminālis Oskara Kalpaka ielā, vizualizācija.


Dzeramā ūdens termināla būvniecība plānota ar mērķi nodrošināt tālāku dzeramā ūdens tirdzniecību. Termināla būvniecību plānots pabeigt līdz 2022. gada beigām.

Uzņēmums SIA "EIPU", kura vienīgais valdes loceklis ir Andra Griģa dēls Krists Griģis (pirms tam valdes locekle bija Andra Griģa sieva Antra Griģe) un kura darbības veids ir dzērienu vairumtirgošana, reģistrēts 2018. gada decembrī Jaunajā ostmalā 1, tajā pašā adresē, kur reģistrēts cits Griģiem piederošs uzņēmums – SIA "Bātas avots".


Kopš 2021. gada februāra SIA "EIPU" 100% īpašnieks ir Kiprā reģistrēts uzņēmums "LIFEBLNC Limited", bet kā patiesā labuma guvējs norādīts kāds Kipras Republikas pilsonis Chrysanthou Chrysanthos.

Pēc "Lursoft" datiem vēl 2020. gadā uzņēmumā nebija neviena darbinieka.


Vairāk par "EIPU" projektu lasiet ŠEIT.