Par konstatētajiem higiēnas prasību pārkāpumiem "Daily" pusdienu restorānā Liepājā ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam "Baltic Restaurants Latvia" piemērots 200 eiro naudas sods, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Vēstīts arī, ka PVD pērn 28.novembrī veica pārbaudi "Daily" pusdienu restorānā Ziemeļu ielā 19, kurā ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA "Baltic Restaurants Latvia". PVD pārbaudē konstatēja vispārējās higiēnas prasību, kā arī citus ar ēdiena gatavošanu un izsniegšanu saistītus pārkāpumus, kā rezultātā ar akūtu zarnu infekciju Liepājā bija saslimuši 116 cilvēki, tostarp četru uzņēmumu darbinieki. Četras personas tika stacionētas.

"Baltic Restaurants Latvia", ņemot vērā akūtas zarnu infekcijas izplatīšanos, pusdienu restorānu uz laiku slēdza. Kompānijas valdes loceklis Guntis Bredovskis arī norādīja, ka pastiprinās pārtikas produktu piegādātāju un produkcijas ražotāju auditu.

Tāpat Bredovskis pavēstīja, ka turpmāk pārtikas piegādātāju piedāvātie produkti tiks ne tikai pārbaudīti pēc organoleptiskiem kvalitātes rādītājiem, bet arī tiks veiktas sistemātiskas mikrobioloģisko rādītāju pārbaudes, izmantojot sertificētas laboratorijas pakalpojumus. "Baltic Restaurants" vairākos pusdienu restorānos apmeklētājiem būs pieejamas arī roku dezinfekcijas iekārtas.