Tuvākajos mēnešos varētu paziņot lēmumu AS "KVV Liepājas metalurgs" īpašnieka Jevgeņija Kazmina lietā pret Latvijas valsti, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Lieta tika uzsākta pēc Kazmina pieteikuma un ir saistīta ar maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" ražošanas aktīvu pārdošanu Ukrainas uzņēmumam "KVV Group" 2014.gadā.

Valsts kancelejā informēja, ka Starptautiskā ieguldījumu strīdu izskatīšanas centra (ICSID) šķīrējtiesa lietas "Jevgeņijs Kazmins pret Latviju" procesu martā ir pasludinājusi par slēgtu.

"Tas nozīmē, ka šķīrējtiesas tribunāls no strīda pusēm ir saņēmis visu nepieciešamo informāciju lēmuma pieņemšanai un turpmāk pušu viedoklis vairs nav nepieciešams. Taču šāds tribunāla lēmums vēl nenozīmē, ka šķīrējtiesas process ir izbeigts," atzina Valsts kancelejā.

Tādējādi šķīrējtiesas process lietā vēl oficiāli nav izbeigts, bet tuvākajos mēnešos sagaidāms tribunāla lēmums, kurā tribunāls lems par Latvijas 2020.gada 10.decembrī izteikto lūgumu izbeigt šķīrējtiesas procesu un piedzīt no Kazmina visus aizstāvības izdevumus.

"Ja šķīrējtiesas tribunāls lems apmierināt Latvijas puses pieteikumu, šāds tribunāla lēmums pieliks punktu esošajam šķīrējtiesas procesam šajā lietā," piebilda Valsts kancelejā.

LETA jau vēstīja, ka maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" īpašnieks, Ukrainas kompānijas "KVV Group" līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins 2017.gadā vērsās Starptautiskajā investīciju strīdu izskatīšanas centrā (ICSID) ar prasību pret Latvijas valsti, liecina informācija centra mājaslapā.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināta 2016.gada septembrī.