Filca rotaļlietu ražošanas SIA "Wooly World" plāno nākamajā gadā pārkāpt mikrouzņēmuma slieksni, portālu "Dienas Bizness" informēja uzņēmuma dibinātāja Madara More.

Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem tapusi jauna rotaļlietu kolekcija "Wooly Organic", kurai 2013.gadā jānodrošina apgrozījums virs 75 tūkstošiem latu, plāno SIA "Wooly World" dibinātāja Madara More. Šobrīd, viņa lēš, sācies pārejas process no tāda kā hobija uzņēmuma uz stabilu, eksportspējīgu ražošanu. "Wooly World" rotaļlietas jau tagad var iegādāties ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā, Vācijā, Lielbritānijā, Īrijā, Zviedrijā un Japānā.

Trīs topošo dizaineru darbi izpelnījās "Wooly World" ekspertu atzinību un viņi kļuva par jaunās kolekcijas līdzautoriem. Toms Babčuks – brieža, Ints Neiberts – zaķa, bet Liena Gusta ir lāča autore. Radīto prototipu raksturīgākās iezīmes redzamas rotaļlietu kolekcijā.

Tūlīt pēc kopīgā projekta ar LMA sācies cits radošs process – biznesa plāna rakstīšana Hipotēku bankas starta programmai, potenciālo piegādātāju izvēle, darbinieku apmācība, stāsta Madara More. Biznesa plānu banka akceptēja, un jau septembrī uzņēmums tika pie finansējuma, lai pasūtītu jaunas iekārtas. Novembrī sākta jaunās kolekcijas ražošana.

«Mēs ceram, ka jaunā rotaļlietu kolekcija būs vēstnesis nākošajām paaudzēm par ēru, kurā mēs pašlaik dzīvojam, mēģinot balansēt starp tādiem aspektiem, kā vide, sabiedrība un ekonomika,» skaidro Madara More. "Wooly World" turpina sadarboties ar Liepājas Neredzīgo biedrību (LNB) un jaunās kolekcijas ražošanā nodarbināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām.