LSEZ SIA "DG Termināls"  turpina attīstīt dzelzceļa infrastruktūru – ir izstrādāts projekts trīs jaunu dzelzceļa posmu izbūvei ar kopējo garumu 549 m un uzstādīti moderni dzelzceļa svari.

"DG Termināls" īpašumā ir dzelzceļa posmi ar kopējo garumu 2,29 km, kas atrodas uzņēmuma teritorijā. Kā uzsver uzņēmuma valdes loceklis Jānis Millers, dzelzceļš ir neatņemama un ļoti svarīga infrastruktūras daļa termināļa darbības nodrošināšanai, kuru nepieciešams regulāri uzturēt un attīstīt.

2013.gadā uzņēmums izbūvēja divus dzelzceļa posmus ar kopējo garumu 680 m un divas pārmijas, bet šogad saskaņā ar jauno projektu tiks izbūvēta daļa (182 m) no vēl trīs dzelzceļa posmiem. Pārējo jauno posmu izbūvi plānots pabeigt 2016.gadā un tie nodrošinās dzelzceļa infrastruktūru Karostas kanāla dienvidu puses teritorijā starp 25. un 26. piestātni, kuru Aizsardzības ministrija nodeva apsaimniekošanā uzņēmumam 2013.gada sākumā.

Lai ātri, ērti un precīzi varētu noteikt produktu daudzumu dzelzceļa vagonos, "DG Termināls" ir uzstādījis Lielbritānijas uzņēmuma "Avery Weigh-Tronix" ražotos digitālos "Railweight" dzelzceļa svarus, kuri, vagonam pārvietojoties pa noteiktu dzelzceļa posmu, ar sensoru palīdzību nosaka sliedes izliekumu, bet iegūto informāciju nekavējoties saņem operators. Digitālie svari var nosvērt dzelzceļa vagonu gan statiski, gan pārvietojoties ar ātrumu līdz 80 km/h.

Jānis Millers: "Digitālie dzelzceļa svari ir moderns produkta daudzuma mērīšanas instruments, kas papildus līdz šim izmantotajai tradicionālajai mērīšanas metodei, ļaus saņemt precīzu vagona svaru un noteikt produkta daudzumu".

LSEZ SIA "DG Termināls" dibināts 2000.gadā un atrodas Liepājas ostā, Karostas kanāla teritorijā. Uzņēmums pārkrauj un uzglabā naftas produktus, kuri tiek transportēti no Krievijas, NVS valstīm, Baltijas valstīm, Eiropas Savienības un citiem reģioniem. Galvenās kravu grupas ir Lietuvas nafta un bāzes eļļas. 2002.gadā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde reizē ar SEZ statusa piešķiršanu uzņēmumam SIA "DG Termināls" noslēdza arī līgumu par uzņēmējdarbības veikšanu Liepājas SEZ teritorijā. 2014. gadā "DG Termināls" strādāja ar 270 512,66 tonnu kravu apgrozījumu un turpināja uzsākto attīstības un modernizācijas procesu.