Par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) konkursa "Jaunais tūrisma produkts 2020" uzvarētāju atzīts Vidzemes plānošanas reģions ar produktu "Garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka"", piektdien paziņoja "Latvijas tūrisma forumā 2020", informē LETA.

Pērn 1.aprīlī ar Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Centrālās Baltijas programmas atbalstu sākta projekta "Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts "Mežtaka"" īstenošana. Projekta mērķis ir izveidot marķētu garās distances pārgājienu maršrutu, kas apmēram 1050 kilometru garumā vijas cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, no Rīgas līdz Tallinai – divu valstu galvaspilsētām, kuru vēsturiskajiem centriem ir UNESCO statuss.

"Mežtaka" sākas Rīgā un ved cauri Gaujas nacionālajam parkam uz Veclaiceni, savukārt Igaunijā turpinās cauri Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigaunijas kastu – līdz Tallinai. "Mežtakas" maršruts sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa apmēram 20 kilometriem dienā.

Otro vietu konkursā ieguvis SIA "JA Travel" ar tūrisma produktu "Burā un zvejo Liepājā", kas piedāvā izbraukumus ar zvejas kuģi vai buru laivu, piedalīšanos zivju zvejā un nozvejotā loma grilēšanu un baudīšanu turpat uz kuģa.

Savukārt trešo vietu konkursā ieguva Evita Djakoviča ar ekotūrisma produktu "Lost in Latgale Kayaking", kas piedāvā gida vadītus laivošanas ceļojumus pa mazāk zināmām Latgales upēm.

Konkursa atzinības saņēma Jēkabpils vēstures muzejs par Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīciju, Kocēnu novada dome par industriālā mantojuma saglabāšanu un produkta "Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs "Ztornis"" izveidi, kā arī AS "Tallink Latvia" par prāmju satiksmes maršruta Helsinki–Rīga izveidošanu 2020.gada vasarā.

Savukārt studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursā par labāko tika atzīts Jeļenas Klimanovičas maģistra darbs "Bijušās dzelzceļa līnijas Rīga Preču – Ērgļi ainavtelpa" no Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes.

Otro vietu ieguva Vidzemes augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes studentes Anitas Vaikules bakalaura darbs "Sēlijas velotūrisma galamērķa veicināšanas rīka – digitālās kartes "Sēlijas velomaršruti" izveide".

Trešo vietu konkursā ieguva Liene Lāce no Vidzemes augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes ar bakalaura darbu "Latviešu radošo ceļotāju 20.gs. 20–30.gadu ārzemju braucienu un jaunrades iekļaušana tūrisma nozarē".