Jau divas dienas šajā nedēļā pludmalē durvis vērtas "Red Sun Buffet" ziemas kafejnīcai, kas apmeklētājus uzņems arī aukstajos gadalaikos.

Jaunā kafejnīca atrodas turpat blakus pazīstamajam vasaras pludmales bāram "Red Sun Buffet", kurš jau beidzis sezonu.

Ideja par kafejnīcu pludmalē, kas darbotos visu cauru gadu esot radusies pirms četriem gadiem reizē ar pašvaldības apstiprināto pludmales attīstības koncepciju, kura gan dzīvē pagaidām neīstenojas. Reinis Kuncītis jau toreiz uzzīmējis pirmās skices ziemas kafejnīcai, irliepaja.lv pastāstīja viens no "Red Sun Buffet" īpašniekiem Mareks Alberts. "Pirms diviem gadiem sākām darīt..."

Izaicinājums tas ir liels, atzīst Alberts, piebilstot, ka acīmredzot tāpēc neviens cits "tik traks" nav uzradies.

Jaunā moduļa tipa "Bufetes" pludmales bāra izveidei izmantoti lieli jūras konteineri, kas apšūti, nosiltināti, tajos ir siltums, ko nodrošina gāzes apkure. Interjers ieturēts tajā pašā melnbaltajā stilā, kāds ir bārā Pasta ielā 2.

Neapšaubāmi bāra lielākais ieguvums ir skats uz pludmali un jūru, kas paveras aiz stiklotajām sienām, jo vairāk aukstā laikā, jo bāra iekštelpās ir patīkami silts. Bārā ir vairāk nekā 50 sēdvietas, tajā ir pieejams bezvadu internets un sienās ir ierīkots daudz elektrības rozešu, līdz ar to bārs var būt arī lieliska vieta darbam ar datoru.

"Pēcpusdienas darba cēlienu ikviens var apvienot ar veselīgu pastaigu līdz jūrai un izvējošanos, nomainot ierasto vidi, kas savukārt veicina radošo domāšanu," teic Alberts.

"Skatīsimies, vērosim, ko cilvēki vēlas, jo arī mums pašiem tas ir viss ir kaut kas jauns," runājot par kafejnīcas attīstību, spriež Alberts, kurš nākotnē raugās optimistiski. Jau šovasar esot bijis jūtams, ka Liepāja ir topā – nostrādājis "air Baltic", koncertzāles, Porziņģa faktors, arī Dūduma "vējrades" kampaņa esot palīdzējusi radīt ievērojamu interesi par Liepāju.

"Cerams, ka pilsētas attīstības stratēģija iekustēsies, es vēl gribu piedzīvot solīto gājēju molīti jūrā..."

Pludmales bārs "Red Sun Buffet" darba dienās atvērts no pulksten 12 līdz 20, brīvdienās – no 11 līdz 21.

Darba dienās bārā pieejami alkoholiskie dzērieni, kafija un citi bezalkoholiskie dzērieni, nedēļas nogalēs mazliet plašāks sortiments – uzkodas, siera plates.

Pludmales ziemas bāra projekta īstenošanai "Red Sun Buffet" saņēmusi 4000 eiro atbalstu pašvaldības konkursā mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.