Uzņēmums "Liepājas enerģija", paplašinot darbības sfēru, Liepājā, Brīvības ielā veic pilna servisa centralizēto siltumtīklu izbūvi. Kopumā tiks izbūvēti jauni siltumtīkli 120 metru garumā, tiks uzstādīts jauns gāzes kondensācijas katls, uzstādīts individuālais siltummezgls un izbūvēti stāvvadi, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

Iepriekš šajā Brīvības ielas posmā nebija pieejami centralizētie siltumtīkli, taču uzņēmums ieguldīja apjomīgu darbu, lai sagatavotu projektu, izbūvētu un apkalpotu videi draudzīgu siltumapgādes risinājumu.

Projekta ietvaros tiks pieslēgti divi jauni klienti – dzīvojamā ēka Brīvības ielā 96 un viesnīca Brīvības ielā 98B. Autonomais gāzes kondensācijas apkures katls sākotnēji nodrošinās siltuma jaudu 0,3 MW. Izvēlētais gāzes kondensācijas apkures katls ir efektīvāks un klusāks un tam ir mazāk dūmgāžu izmešu, salīdzinot ar parastajiem gāzes apkures katliem.

"Attīstot jaunos biznesa virzienus, uzņēmums autonomās katlu mājas var izbūvēt ne tikai Liepājā, kur nav iespējas pieslēgties centralizētajai apkurei, bet arī ārpus Liepājas robežām. Autonomajai katlu mājai šajā apkures sezonā tiks pieslēgti divi klienti, taču katla jauda ir pietiekami liela, lai varētu pieslēgt arī citus klientus Brīvības ielas posmā. Prieks radīt videi draudzīgākus un iedzīvotājiem komfortablākus apkures risinājumus," uzsver uzņēmuma "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Pateicoties apkures katla mazajiem izmēriem, tas ir kluss, ekonomisks un ir pietiekami jaudīgs un ar modernu programmatūru. Gāzes kondensācijas tipa katli atgūst siltumu no aizejošajām dūmgāzēm, tādējādi paaugstinot iekārtas lietderības koeficientu un tā efektivitāti.

Dzīvojamā ēkā Brīvības ielā 96 tiks uzstādīts rūpnieciski ražots uzņēmuma "Danfoss" siltummezgls, kā arī klientam tiks izbūvēti jauni iekšējie apkures stāvvadi, un klientu esošās apkures sistēmas tiks pieslēgtas pie tās. Plānots, ka apkures katla izbūves un palaišanas darbi tiks pabeigti līdz šī gada 1. oktobrim.

Jau ziņots, ka uzņēmums paplašina darbību un piedāvā augstvērtīgu individuālo siltummezglu (ISM) uzstādīšanas servisu Liepājā un ārpus pilsētas robežām, kas ietver konsultēšanu, projektēšanu, montāžu, ieregulēšanu, ikgadēju apkalpošanu, remontu un avārijas izsaukumu apkalpošanu, lai nodrošinātu klientam pēc iespējas lielāku komfortu.

Gatavojoties jaunajai apkures sezonai, uzņēmums turpina veikt visus plānotos remontdarbus siltumtīklos, kā arī siltumenerģijas ražošanas iekārtu tehnisko apkopi. Apkures sezonai savlaicīgi sagatavoties tiek aicināti arī klienti. Papildu informācija: www.liepajasenergija.lv vai pa tālruni: 634 88866.