SIA "Blue Shock Race" noslēdzis iespaidīgu sadarbības līgumu ar "DFG" uzņēmumu grupu par elektrokartingu ražošanu Uzbekistānā vietējā un Krievijas tirgus vajadzībām

"Blue Shock Race" jau veicis pirmo kartingu un komplektējošo detaļu piegādi, portālu informēja valdes loceklis un līdzīpašnieks Artis Daugins.

Paredzēts, ka Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā šogad tiks saražoti aptuveni 150 kartingu. No Liepājas uz Uzbekistānu tiks sūtītas svarīgākās elektrokartingu komponentes, piemēram, motori, bateriju bloki, virsbūves, vadības sistēmas u.c.. Tur tās montēs kopā, un gatavie braucamrīki nonāks plašās Krievijas tirgū, kur ir intereses par "Blue Shock Race" radītajiem elektrokartingiem. Uzbekistānā ražot un eksportēt uz Krieviju šāda veida preci ir daudz izdevīgāk, nekā to darīt no Latvijas ievedmuitas dēļ.

Artis Daugins portālam pastāstīja, ka viņa uzņēmuma pārstāvji nesen viesojās ražotnē, kuru tika veikta darbinieku apmācība. Tur strādās aptuveni desmit uzbeku, kas montēs jaunākos modeļus "BSR 2017". Tie pēc ilgstošiem testiem (visu 2015. un 2016.gadu) un prototipēšanas tika radīti Liepājā. Šajā ziņā ļoti noderēja mūsu pilsētas elektrokartinga trase Vecā ostmalā 22. Kopumā, kā atzīst Daugins, jaunā modeļa izveidē tika ieguldīti aptuveni 200 000 eiro, no kuriem aptuveni 60 tūkstoši vien aizgāja nodokļu nomaksā. Pirmie Taškentā samontētie kartingi sākumā piepildīs vietējo haļļu vajadzības, tikai pēc tam tiks sūtīti uz Krieviju.

Liepājā "Blue Shock Race" ražotne atrodas Dzērves ielā 1. Kopējais darbinieku skaits izaudzis līdz 20, no kuriem seši strādā tieši darbnīcā. Izaugsmi nedaudz bremzē dažu profesiju pārstāvju trūkums. Piemēram, 3D projektētējus dažiem darbiem nācās pat piesaistīt no ārzemēm.

Daugins atklāja, ka pagājušais gads kalpoja kā sagatavošanās periods, lai "Blue Shock Race" varētu piedāvāt gan jaunus kartingus, gan savu haļļu frančīzi. "Blue Shock Race" jau ir pārdevis savu pirmo frančīzi, kas balstīta uz "Riga Plaza" konceptu. Rīgā, Matīsa ielā 25, ēkā, kas labāk zināma kā "Bērnu pasaule", jau maijā tiks avērts vēl plašāks, aptuveni 2500 kvadrātmetru liels izklaides centrs, kurā vienlaikus varēs braukt līdz sešiem kartingiem. Nākamais frančīzes projekts varētu tapt Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, kur šobrīd tiek saskaņotas detaļas par tā izpildi. Interese ir arī no Portugāles, Grieķijas, ASV un citām valstīm.