Liepājas uzņēmums "Blue Shock Taxi" ar zināmo zīmolu "Blue Shock Bike" turpina savu ieskrējienu, un ir sasniedzis jaunus apgriezienus ko dēvē par "Blue Shock Race".

"Blue Shock Race" ir firma, kas izgudro, konstruē, ražo, testē un attīsta elektrokartingus. Tā šobrīd ir samērā brīva, bet ļoti perspektīva tirgus daļa. Nomas kartingu nišā elektrokartingi jau sāk izspiest iekšdesdzes dzinēju braucamos, jo tiem nav izmešu un trokņu. Elektrokartingi ir arī daudz vienkāršāki ekspluatācijā un apkopē.

"Blue Shock Race" pārstāvis Artis Daugins: "Izmantojot elektrodivriteņu būvēšanas un konstruēšanas pieredzi, pagājušā gada rallijam "Kurzeme" radījam pirmo elektrokartingu, kas tapa uz velogokarta bāzes. Cilvēkiem tas ļoti patika, un daudzi vēlējās ko vairāk. Šobrīd esam uzbūvējuši īstu elektrokartingu, kas spēj attīstīt līdz pat 150 km/h lielu ātrumu un likt ne tikai amatieriem sajust taurentiņus vēdarā, kad tas paātrinās. Šobrīd šis projekts ir prototipa versijā un tiek pielāgots, lai pārspētu ekvalentu iekšdedzes kartingu, uzrādot labāks jaudas un dinamikas rādītājus pilnā sacīkšu režīmā."

Kā informē Daugins, pasaulē šobrīd ir piecas lielas firmas, kas strādā nomas elektrokartingu virzienā. "Blue Shock Race" domā konkurēt ar tām, un dažos parametru ir pat pārāka. Piemēram, šobrīd tiek testētas jaunās bateriju tehnoloģijas, ko uzņēmuma darbinieki ir radījuši šeit Latvijā kopā ar Andra Dambja komandas cilvēkiem, kam ir visaugstākā pieredze šajā jomā. Baterijis ir mazākas nekā citu elektrogokartu ražotājiem.

Jauno elektrisko braucamo ir testējuši vairāki desmiti auto sporta cilvēki, un pat profesionāls kartingists Mārtiņš Sesks, kā arī daudz amatieri. Daugins: "Kad pēc izbraukšanas uzdodam tik sasāpējušos jautājumu par ierastās skaņas trūkumu, tad visi kā viens atbild, ka pēc pedāļa iespiešanas grīdā spēj domāt vienīgi par to, cik ātri sienas skrien virsū, un neviens no testētājiem neteica, ka brauciena laikā gribējuši papildus skaņu. Gluži otrādi, griezes un jaudas emocijas izdzēš visus stereotipus un ilgi nebeidz smaidam no sejas norimt. "

"Blue Shock Race" komanda šopavasar paredzējusi izgatavot 12 elektrokartingus, lai ar tiem varētu arī savstarpēji sacensties. Aprīlī plānotas sacensības pret benzīna kartingiem.

"Ar šo "Blue Shock Bike" komanda demonstrē tehnoloģijas, kuras šogad daļēji tiek pielietotas jaunajos projektētajos elektrodivriteņos," neslēpj Artis Daugins. "Mēs izaicinām jaunas robežas un ejam tālāk. Jaunumi sekos un interesentus aicinām sekot "Blue Shock Race" facebook lapā."