Zemnieku ielā 24, blakus populārajiem veikaliem "Depo" un "Promo" notiek aktīvi būvniecības darbi. Kā vēsta uzraksts, tur top jauna degvielas uzpildes stacija (DUS) "Virši-A".

Par to, kad tā būs gatava, kāds būs tās apjoms, vai nebija jārīko publiskā apspriešana un citus šī topošā objekta aspektus atklāj AS "Virši-A" mazumtirdzniecības vadītājs Uldis Piekuss: "Šā gada beigās plānota AS "Virši-A" degvielas uzpildes stacijas (DUS) atvēršana Liepājā, Zemnieku ielā 24. Tas ir viens no uzņēmuma stratēģiskajiem projektiem, kura rezultātā liepājniekiem būs pieejama inovatīva degvielas uzpildes stacija ar pilnu pakalpojumu un servisa klāstu. DUS "Liepāja" būs pieejama visa veida degviela un daudzveidīgs preču sortiments; klientiem būs iespēja iegādāties dažāda veida karstās un aukstās uzkodas, svaigi grauzdētu "Virši-A" kafiju un citus dzērienus, kā arī preces automašīnas apkopei.

Stacijā tiks izveidota plaša un mājīga atpūtas zona, kur nobaudīt maltīti vai vienkārši atpūsties, atrodoties ceļā. Stacija klientiem būs atvērta visu diennakti.

Plānojot jaunas stacijas izveidi, tiek analizēti daudz dažādu faktoru, no kuriem minēšu dažus – klientu pieprasījums, stacijas loma kopējā tīklā un tā attīstības stratēģijā, satiksmes intensitātes noteiktajā ceļa posmā un citi. Domājot par sava tīkla paplašināšanu un stratēģisko mērķu īstenošanu, Liepāja kā viena no lielākajām Latvijas pilsētām, jau ilgāku laiku bijusi "Virši-A" redzeslokā, tāpēc tika pieņemts lēmums nākamās stacijas projektu realizēt tieši šajā pilsētā. Tā kā DUS izveide vēl ir attīstības stadijā, informāciju par kopējām ieguldītajām investīcijām varēsim sniegt pēc tā noslēgšanas.

2016.gadā Liepājā, teritorijai, ieskaitot to, kurā pašlaik notiek "Virši-A" DUS būvniecība, tika izstrādāts attiecīgs detālplānojums ar noteikumiem turpmākai šīs teritorijas izmantošanai, t.sk. nosakot teritorijas funkcionālo apbūves zonējumu. Ņemot vērā, ka šī detālplānojuma apstiprināšanas laikā jau tika veikta publiskā apspriešana un teritorija tika atzīta par piemērotu industriālai apbūvei, tad atsevišķi publiskā apspriešana "Virši-A" DUS būvniecībai nebija jāveic.

"Virši-A" tīklā šobrīd ir 55 DUS, no kurām 14 atrodas Rīgā un tās tuvumā; pārējās ir Latvijas reģionos. Vērtējot pērno gadu rezultātus, uzskatu, ka uzņēmums turpina stabilu izaugsmi, investējot kā jaunu DUS atvēršanā, esošo staciju modernizēšanā un pārbūvē, tā arī preču sortimenta pilnveidošanā un privātā zīmola attīstībā. Arī nākamgad turpināsim īstenot šādu attīstības stratēģiju."