Liepājas zivju pārstrādes uzņēmums "Kolumbija Ltd." pagājušajā gadā strādāja ar 1,229 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,1% vairāk nekā gadu iepriekš, ziņo LETA.

Savukārt kompānijas peļņa bija 386 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn kompānijas apgrozījums no pamatdarbības palika nemainīgs. Vienlaikus kompānijas vadība norāda uz problēmām, kuras ir radušās uzņēmumā saistībā ar Krievijas ieviestajām sankcijām saldētās zivs ievešanai šīs valsts teritorijā, kas lika pielāgoties Latvijas tirgus noteikumiem un samazināt zivju cenas.

Kompānijas vadība atzīmē, ka uzņēmuma situāciju pasliktināja arī LAS "Trasta komercbankas" likvidācijas process, jo kompānijai neizdevās vienoties ar bankas administratoru par kredītsaistību restrukturizāciju. 2016.gada vasarā bankas administrators sāka pārdot "Kolumbija Ltd." kredītsaistības, kuras līdz šim nav pārdotas. Tāpēc kopš 2016.gada jūlija "Kolumbija Ltd." neaprēķina kredīta procentus, neveic kredīta maksājumus un kompānijai nav iespēju izmantot faktoringu un citus finanšu instrumentus.

Uzņēmuma vadība arī informē, ka pērn kompānija izaudzēja 33 tonnas sama, 13 tonnas foreles un 3,2 tonnas stores.

Kompānijas vadība arī norāda, ka, pateicoties daudzpusīgai darbības veidu diversifikācijai, uzņēmums turpina veiksmīgi veikt saimniecisko darbību. Kompānijas vadība norāda, ka saistībā ar jaunu noieta tirgu apgūšanu un reālu perspektīvu atgūt vecos noieta tirgus uzņēmums 2018.gadā prognozē 10–15% apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar 2014.gadu, kas bija gads pirms Krievijas aizlieguma ievest zivis un zivju produkciju no Latvijas. Pērn kompānija sāka eksportēt konservus uz Ķīnu, Taivānu un Japānu. Tāpat uzņēmums sāka sadarbību ar Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem zivju konservu piegādē Eiropas Savienības iepirkumā. Kompānija arī saņēmusi sertifikātus, kas nepieciešami eksportam uz Izraēlu un Taizemi.

Uzņēmuma vadība arī atzīmējusi, ka pašreizējā uzņēmuma ražošanas apmēru uzturēšana ir saistīta ar izmaksu optimizāciju. Turpmāk uzņēmums ir paredzējis turpināt formēt savu storu ikru māšu skaitu no 15 vienībām līdz 50, kas dos iespēju uzņēmumam ražot zivju mazuļus ne tikai sev, bet arī pārdošanai, tostarp eksportam. Plānots paplašināt storu ikru māšu skaitu, lai nodrošinātu stabilu ikru un zivju mazuļu ražošanu.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Kolumbija Ltd." apgrozījums 2016.gadā bija 909 753 eiro, bet peļņa – 120 eiro.

Kolumbija Ltd." ir reģistrēta 2001.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,134 miljoni eiro. "Kolumbijas LTD" īpašnieki vienādās daļās ir Krievijas pilsonis Igors Krupņiks (33%), Krievijas pilsonis Vadims Prokofjevs (33%), Kiprā reģistrētais uzņēmums "Nirtolex limited" (33%).