Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) parakstījusi 8,4 miljonu eiro vērtu līgumu ar AS "UPB" par jaunā farmācijas studiju un zinātnes kompleksa būvniecību Rīgā, Konsula ielā 21, aģentūru LETA informēja universitātē.

Daudzstāvu ēkā, kas top ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu un kuras kopējā platība būs 7151 kvadrātmetri, atradīsies modernas studiju telpas un pasaules līmeņa zinātnes centrs, tostarp gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija.

Būvdarbus plānots sākt vēl šogad un noslēgt pusotra gada laikā.

Jaunā būve, kas papildinās Pārdaugavā izveidoto RSU studentu pilsētiņu, būs viena no apjomīgākajām un tehniski sarežģītākajām ēkām, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē, pauda universitātē. Tajā plānots viens pazemes un pieci virszemes stāvi, kuros atradīsies RSU Farmācijas ķīmijas katedra, Farmakoloģijas katedra un Lietišķās farmācijas katedra, studiju telpas un laboratorijas topošajiem farmaceitiem, kā arī zinātnes attīstībai tik būtiskā gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija.

Līgumcena par būvniecības darbiem ir 8 468 500 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, un projekts tiks realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu.

Papildus ēkas būvniecībai augstskola iepirks arī tehnoloģiskos risinājumus laboratorijas izveidei.

Kā liecina "Firmas.lv" pieejamie dati, uzņēmuma AS "UPB" valdes priekšsēdētājs ir Dainis Bērziņš, valdes locekļi ir Nora Kalna un Uģis Grīnbergs, savukārt padomē ietilpst Uldis Pīlēns, Madara More un Normunds Horsts.

Pērn uzņēmuma apgrozījums pieauga par 10% veidojot 183,7 miljonus eiro, bet peļņa pieauga par 5% veidojot 8,7 miljonus eiro. Akciju sabiedrība reģistrēta 1991.gada 16.aprīlī.