Izglītības un zinātnes ministrija, Ekonomikas ministrija, tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi "Latvijas Mobilais telefons" (LMT), "Tet" un "MikroTik", Latvijas Darba devēju konfederācija, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte (LU), LU Matemātikas un informātikas institūts, LU Cietvielu fizikas institūts, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde un VAS "Elektroniskie sakari" parakstījuši memorandu par mikročipu ražošanu Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja LMT pārstāvji.

Memorandā ir noteikta sadarbība, ko paredzēts īstenot trīs galvenajos virzienos – mikročipu ekosistēmas attīstība, izglītības un pētniecības iespēju attīstība, kā arī mikroshēmu izstrādes attīstība un ražošana Latvijā.

Elektronisko un optisko iekārtu ražošana kopš 2010.gada ir visstraujāk augošā apstrādes rūpniecības nozare Latvijā, saražotajam apjomam no 3,7% pirms 12 gadiem pieaugot līdz 7% šogad. Aptuveni 90% saražotās elektronikas tiek eksportēti. Latvija jau ir sevi pierādījusi kā spēcīgu elektronikas ražošanas centru, par ko liecina tādi uzņēmumi kā "MikroTik", "HansaMatrix", "Lightspace Technologies" un citi.

Saprašanās memorands tika parakstīts "5G Techritory" laikā, kas ir piektais gadskārtējais forums 5G lēmumu pieņēmējiem, lai tiktos un virzītu 5G tehnoloģiju attīstību Eiropā, ziņo LETA.

Kā SEZ mājaslapā feisbukā pauda Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis, šī ir nacionāla mēroga ekonomikas attīstības iniciatīva, kas pirmkārt paredz nopietnu darbu izglītības sektorā, motivējot jauniešus mācīties eksaktos priekšmetus skolās, gan veikt nopietnus, mērķtiecīgus ieguldījumus zinātnes un pētniecības attīstībā. "Liepāja ir skaidri nospraudusi savu virzību uz inovatīvu un modernu tehnoloģiju attīstību uzņēmējdarbībā un SEZ pārvalde tā ģenētiskajā kodā jau ielukusi ilgtspējīgu domāšanu, skaidri izvēloties izglītību, inovācijas un aprites ekonomiku kā tā attīstības pamatprincipus. Liepājai ir senas industriālas tradīcijas, un tāpēc tā ir vieta, kur varētu īstenot jauno Latvijas inovācijas misiju – mikročipu ražošanu."