SIA "Liepājas Pētertirgus” šķīrusies no trim nekustamajiem īpašumiem Ganību ielā – Ganību 185, Ganību 183 un Ganību 183A, kas jau ilgstoši bija tās īpašumā.


Visus trīs īpašumus, kas kopumā aizņem ap 4000 m2, par 200 000 eiro iegājusies SIA "JD Properties”, kurai jau pieder blakus esošais īpašums Ganību ielā 187 (kādreizējais veikals "Mego”).


Jau vēstīts, ka īpašumu Ganību ielā 187 kopā ar zemesgabalu 3102 m2 kopplatībā SIA "Lenoka" (iepriekš "Palink") par 775 000 eiro pārdevusi SIA "JD Properties", kas, kā liecina "Firmas.lv" informācija, reģistrēta tikai 2019. gadā un ir saistīta ar mēbeļu un interjera preču tirgotāju "Jysk".   


"JD Properties” dibināta 2019. gada septembrī, tās pamatkapitāls ir 350 000 eiro, bet tās vienīgā īpašniece ir SIA "Do It”, kas apgādā ar precēm "Jysk” veikalu tīklu Baltijā un Baltkrievijā. Savukārt "JD Properties” patiesais labuma guvējs ir Dānijas pilsonis Jakups Jakobsens. Abiem uzņēmumiem ir viena juridiskā adrese.


2019. gadā SIA "Do It apgrozījums palielinājies līdz 64,72 milj. eiro, pieaugums gada laikā bijis par 5,91%. Vadības ziņojumā norādīts, ka apgrozījuma pieaugums saistīts ar jaunu "Jysk" veikalu atvēršanu Baltijā un Baltkrievijā. Pretstatā apgrozījuma kāpumam, uzņēmuma peļņa samazinājusies par 48%, tai noslīdot līdz 1,2 milj. eiro. Peļņas samazinājums saistīts ar uzkrājuma  izveidošanu potenciāli neatgūstamam parādam.


"Covid-10" uzliesmojums un dažādi ierobežojošie pasākumi samazinājuši apmeklētāju plūsmu veikalos "Jysk", kā rezultātā samazinājušies pārdošanas apjomi. Lielākie pārdošanas kritumi novērojami iepirkumu centros, savukārt vairāki "Jysk"  veikali Igaunijā un Lietuvā bija īslaicīgi slēgti,


2019. gadā SIA "Do It" ar darba vietām nodrošināja 178 darbiniekus un nodokļos samaksāja 4,69 milj. eiro, tostarp 998,44 tūkst. eiro valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un 479,73 tūkst. eiro iedzīvotāju ienākuma nodoklī.


SIA "Do It" nodarbojas ar preču iepirkumu, pārdošanas stratēģijas izstrādi, produktu atlasi un piegādi "Jysk" veikalu tīkliem Baltijas valstīs un Baltkrievijā.


"Lursoft" dati rāda, ka uzņēmums ir iekļauts VID padziļinātās sadarbības programmas zelta līmenī.

Sazināties ar "Do It” īpašniekiem portālam līdz šim nav izdevies.