Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" Pilotu akadēmijas studenti šonedēļ atsākuši praktiskās apmācības Liepājas lidostā, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji.

Visas apmācības tiek plānotas, ievērojot drošības vadlīnijas.

"Patlaban esam atsākuši apmācības ar trim lidmašīnām un septiņiem studentiem, kuri mainās reizi nedēļā. Visi studenti ar atbildību ievēro jaunās vadlīnijas. Ceram drīzumā atsākt apmācības pilnā apmērā ar septiņām mācību lidmašīnām," norāda "airBaltic Training" izpilddirektors Kristaps Lapsa.

"airBaltic" Pilotu akadēmijā šobrīd studē 60 studentu. Vairums studentu ir no Baltijas valstīm, taču daļa ir arī no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, piemēram, Vācijas, Francijas, Somijas un citām. Vairāk nekā 10% "airBaltic" Pilotu akadēmijas studentu ir sievietes.

"airBaltic" Pilotu akadēmija plāno atsākt veidot jaunas studentu grupas tiklīdz tiks atcelta ārkārtējā situācija Latvijā.

Jau vēstīts, ka "airBaltic" auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 503,281 miljons eiro, kas ir par 23,1% vairāk nekā 2018.gadā, taču kompānija cieta zaudējumus 7,729 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš. Aviokompānija prognozē, ka šogad tās apgrozījums būs mazāks nekā 200 miljoni eiro.

Latvijas valstij pieder 80,05% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - gandrīz 20% akciju.