Nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" no otrdienas, 17.marta, mainīs grafiku lidojumiem maršrutā Rīga-Liepāja, un piedāvās tos divreiz dienā, aģentūra LETA noskaidroja lidsabiedrībā, ziņo LETA.

Stājoties spēkā ierobežojumiem veikt starptautiskos pasažieru "airBaltic" turpinās vietējos lidojumus maršrutā Rīga-Liepāja, lai nodrošinātu papildu vietējās ceļošanas iespējas un satiksmi uz vienu no lielākajām Latvijas pilsētām Liepāju. Sākot ar 17.martu tiks publicēts jauns lidojumu grafiks maršrutā. Lidojumus darba dienās veiks divreiz dienā, bet brīvdienās paredzēts viens reiss. Pielāgotais lidojuma grafiks uz šo brīdi ir plānots laika posmā no 17.marta līdz 14.aprīlim.

Lidsabiedrībā skaidroja, ka šajos lidojumos tiks ievērotas papildu preventīvās veselības un drošības procedūras, tostarp ierobežojot pasažieru skaitu līdz 50 cilvēkiem vienā lidojumā. Visi reisi tiks veikti ar "Airbus A220-300" lidmašīnām, kas ir aprīkotas ar augstas efektivitātes cieto daļiņu gaisa filtru (HEPA), kas nodrošina vislabāko filtrācijas līmeni, tādējādi novēršot jebkādu infekcijas slimību pārnešanas risku lidmašīnas salonā.

"airBaltic" ievēro visas nepieciešamās procedūras savu pasažieru un apkalpes veselībai un drošībai.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar "Covid-19" vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma no 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu. Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Ārvalstīs esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem līdz 17.martam jācenšas pašiem rast iespēju atgriezties mājās, bet, ja tas neizdodas, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ja tas neizdodas, ĀM lūdz obligāti reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Ministrija ņems šo informāciju vērā, lemjot par atgriešanās risinājumiem. Konsulārajā reģistrā var reģistrēties, izmantojot portālu "latvija.lv". Ar ĀM Konsulāro departamentu var sazināties pa tālruni +371 26337711.