Kāpēc šajā pandēmijas izraisītās krīzes laikā, kad būtu jātaupa katrs cents, nodokļu maksātāju uzturētā SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" (LRS) izdevusi apmaksātu laikraksta "Kurzemes Vārds" pielikumu ar nosaukumu "Slimnīcas Avīze"?

Šādu jautājumu savu lasītāju vārdā portāls irliepaja.lv uzdeva slimnīcas kapitāldaļu turētājam pašvaldībā, cerot saprast, kāpēc slimnīca neizmanto iespēju PILNĪGI BEZ MAKSAS publicēt pilsētas plašsaziņas līdzekļos gan informāciju "Darbu sākusi zobārste bērniem un jauniešiem", kas lasāma "Slimnīcas Avīzē", gan citas ziņas – par jaunajiem ārstiem, kas sākuši darbu slimnīcā, par rekonstruēto Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļu u.tml. Tā vietā slimnīca labāk samaksā 1652 eiro +PVN (pēc LRS sniegtās informācijas) "Kurzemes Vārdam"!

Šāda rīcība jo dīvaināka šķiet arī tāpēc, ka brīdī,


kad slimnīcas Zobārstniecības poliklīnikā darbu uzsāka zobārste bērniem un jauniešiem, slimnīca bija "aizmirsusi" par to informēt liepājniekus.

Šo ziņu jau oktobrī izplatīja sabiedrisko mediju portāls lsm.lv, pēc tam arī citi mediji, un kā pēdējā (10. novembrī) arī pati slimnīca, izplatot "Slimnīcas Avīzi" (Pēc tās iznākšanas saprotams kļūst arī, kāpēc LRS sabiedrisko attiecību speciālistei nebija laika izplatīt šo un citas ziņas – bija taču jātaisa "Avīze"!)

Varētu vēl saprast, ja slimnīca, neuzticoties plašsaziņas līdzekļiem, nolemtu savus jaunumus publicēt pašvaldības informatīvajā izdevumā "Katram Liepājniekiem", kurā arī to varētu izdarīt pilnīgi bez maksas, turklāt atšķirībā no "Kurzemes Vārda" tas, kā apgalvo pašvaldība, nonāk KATRA liepājnieka pastkastītē. Varētu arī pieļaut, ka slimnīca, sadarbībā ar pašvaldību, kuras uzņēmums tā ir, izdotu kādu īpaši aktuālu "Katram Liepājniekiem" speciālizdevumu, piemēram, tādu, kas veltīts aktuālajam pandēmijas tematam. Taču, ak, jā, šāds izdevums jau bija – to novembra sākumā laida klajā domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa, sadarbībā ar Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru...

No slimnīcas kapitāldaļu turētāja pārstāvja pašvaldībā irliepaja.lv atbildi pēc būtības nesaņēma, jo "slimnīcai ir savs PR cilvēks un sava komunikācijas stratēģija, nav īsti pareizi, ka par tādām lietām kā pielikuma veidošana ir jāatbild kapitāldaļu turētājam, šādas komunikācijas formas un kanālus ar kapitāldaļu turētāju neskaņo".

Saņēmām atbildi arī no "slimnīcas PR cilvēka" Indras Grases. Tajā teikts:

"SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" ir reģionāla slimnīca, kas pakalpojumus sniedz ne tikai Liepājas pilsētas, bet arī apkārtējo novadu iedzīvotājiem. "Kurzemes vārds" ir reģionāls laikraksts, kas saviem lasītājiem piedāvā mūsu sniegtu objektīvu informāciju. Izdevums "Slimnīcas avīze" tika veidots kā kompakts, informatīvs izdevums par slimnīcas jaunajiem un iedzīvotājiem aktuāliem medicīniskiem pakalpojumiem".

Pēc atbildes spriežot


iznāk, ka "mūsu sniegtu objektīvu informāciju" pretī ņem tikai "Kurzemes Vārds", un arī tikai tad, ja slimnīca par to samaksā!

Bet, kas cits atliek, ja grib, lai slimnīcas "sniegta objektīva informācija" sasniegtu arī "apkārtējo novadu iedzīvotājus"?


Slimnīcas mājaslapas sadaļā "Jaunumi" redzams, ka vidēji reizi mēnesī tajā parādās viena jauna ziņa, toties sadaļā "Publikācijas", kur redzami vien pieci ieraksti, jaunākais datēts ar 2009. gadu! Negribas ticēt, ka kopš tā laika nav bijis vērā ņemamu publikāciju par slimnīcu vai tās personālu, ko ievietot šajā sadaļā. Taču varbūt tā netiek papildināta apzināti – lai būtu vēl viens attaisnojums tādai "Slimnīcas Avīzei"?