Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks portālam irliepaja.lv par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem un, kā tie varētu ietekmēt Liepājas nākotni.

Par vēlēšanu rezultātiem man ir vairāki secinājumi. Pirmkārt, jaunā parlamenta sastāvs ir izveidojies ļoti sadrumstalots, un tas nozīmē, ka sarunas par turpmāko darbu varētu būt ļoti smagnējas un sarežģītas. Nav tāda viena vienīga uzvarētāja šajās vēlēšanās – katram no ievēlētajiem politiskajiem spēkiem ir visnotaļ līdzīgs spēku samērs. Tam būs sekas – daudz ambīciju, daudz priekšvēlēšanu laikā izteiktu apvainojumu… Visticamāk, nākotnē tas arī nozīmēs nestabilu valdību, kuru var satricināt katrs nopietnākais pārbaudījums. Sadrumstalotība parlamentā neļaus ātri sasniegt gaidītos rezultātus, īstenojot kampaņās izteiktos solījumus.

Otrkārt varam secināt, ka sabiedrība gaida pārmaiņas valsts politikā, bet tik atšķirīgās izvēles parāda, ka katrs ar pārmaiņām saprot ko citu un īsti jau nav skaidrs, kādas pārmaiņas tieši sagaidām. Uz to norāda arī vēlētāju salīdzinoši mazā aktivitāte, kas liek domāt par sabiedrības nespēju izšķirties, kādu politisko virzienu mēs savā valstī vispār vēlamies.

Jauno parlamentu ir ievēlējusi tikai nedaudz vairāk kā puse balsstiesīgo iedzīvotāju. Labā ziņa, ka pārstāvēts ir vairākumā viedoklis, tomēr jādomā par šīs otras puses viedokli. Kāds tas ir? Tas varētu būt viens no jaunās Saeimas galvenajiem uzdevumiem – atgriezt ticību valsts pārvaldei.

Kā Liepāja izjutīs pārmaiņas Saeimā? Šobrīd negribu steigties ar komentāriem, taču provizoriskie rezultāti rāda, ka Liepāju pārstāvēs tikai divi cilvēki – Valērijs Agešins no “Saskaņas” un Uldis Budriķis no “Jaunās Konservatīvās partijas”. Cik atceros, tik maz nekad nav bijis, un liepājniekiem jārēķinās, ka daudziem tā būs tāda patiesības stunda, kad Liepājai nozīmīgi projekti var sākt bremzēties, jo tiem gluži vienkārši nav tik stabila politiskā atbalsta, kāds līdz šim bijis. Mēs, protams, strādāsim ar visiem deputātiem, kas būs atvērti sadarbībai un Liepājas vajadzību uzklausīšanai, taču jārēķinās, ka tas 'Liepājas sūtņu' skaits ir gaužām mazs.