Pludmales kafejnīcu "bumsīšana" 24 stundas diennaktī traucē naktsmieru visā dienvidrietumu mikrorajonā, bet mēram pakļautā pašvaldības policija ir iecietīga.

Kopš pludmalē darbu uzsākušas vasaras kafejnīcas, Dienvidrietumu mikrorajonā, sevišķi jūras pusē, augām naktīm dzirdami monotonie, toties nepārtrauktie skaņas pastiprinātāju raidītie "bumsī, bumsī, bumsī...".

Pret mūzikas atskaņošanu (lai cik trula tā būtu) dienas laikā nevar būt iebildumu, ja skaņa nepārsniedz atļautos decibelus, taču nakts laikā tā uzskatāma vismaz par naktsmiera traucēšanu, ja ne par sīko huligānismu.

Vairākas reizes esmu mēģinājusi pievērst pašvaldības policijas uzmanību faktam, ka troksnis visas nakts garumā gan nedēļas vidū, gan nogalēs nekādi nesaskan ar Liepājas domes administratīvās kārtības noteikumiem, kuros teikts "Publiskās vietās aizliegts laikā no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00 radīt trokšņus, kas traucē iedzīvotāju mieru, - skaļi uzvesties, klaigāt, muzicēt vai atskaņot mūziku, veikt remontdarbus, kā arī radīt citus mehāniskas, cilvēku vai dzīvnieku izcelsmes trokšņus".

Pašvaldības saistošie noteikumi ir tieši tie, kuru ievērošanu jāuzrauga pašvaldības policijai. Taču nez kādēļ to noteikumu apakšpunktu, kas attiecas uz "skaļu muzicēšanu", likuma kalpi izliekas nezinām.

Policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, atbildot uz manu e-pasta vēstuli, sacīja – nekādas sūdzības nav saņemtas. Citkārt dežurants, kura naktsmieru iztraucēju vienīgi es ar savu zvanu, man paskaidroja, ka pludmales kafejnīcām pašvaldībā ir izsniegta atļauja tur darboties (bet, vai traucēt naktsmieru?), un policija tur neko nevar darīt. Dežurants, kurš manu zvanu atteicās reģistrēt kā sūdzību, ieteica apstaigāt mikrorajonu un savākt parakstus (interesanti, cik būtu nepieciešams?), tad policijai būšot pamats rīkoties.

Nezinu, cik liepājnieku ir sūdzējušies par šo nakts troksni, bet zinu, ka tādi ir. Arī apjautājoties kaimiņiem, vai viņiem bumsīšana traucē, esmu sāņēmusi apstiprinošu atbildi. Kāda paziņa stāstīja, ka troksnis dzirdams pat pie Centrālkapiem, un, ja nelaiķus tas neskar, tad dzīvajiem gan naktsmiers ir pagalam.

Seska kungs, vēršos pie jums, jo jūs esat tā amatpersona, kam pakļauta pašvaldības policija, – lielākā daļa liepājnieku naktīs grib gulēt! Nezinu, vai esat nopērkams ar to, ka uz bāra letes nokrauta kaudze ar "Katram Liepājniekam", bet uz galdiem puķu vāzēs sasprausti Liepājas domes karodziņi, bet ziniet, ka esat devis atļauju uzspļaut nesalīdzināmi lielāka liepājnieku skaita interesēm, nekā to, kuri naktīs  bauda šo nosacīti muzikālo troksni!

Un ja nu šī bumsīšana tā traumē vēlētāju smadzenes, ka, nākamajā reizē ejot pie urnām, viņi nobalso par jūsu oponentiem? Tad ar karodziņiem un "labo darbu" aprakstiem var izrādīties par maz...