Izlasot 28.janvāra laikrakstā "Kurzemes Vārds" Noras Driķes publikāciju "Algu nemēra pēc deguniem", pārņēma lepnuma vilnis par žurnālistes drosmi un uzdrīkstēšanos.

Pats fakts, ka tiek detalizēti analizētas domes darbinieku un tās vadības algu apmēri, tomēr ir notikums pilsētas dzīvē.

Lasot žurnālistes interviju ar Liepājas domes personāldaļas vadītāju Aiju Nelsoni, pat paliek žēl Nelsones kundzes, ka tai jāattaisnojas taisnību alkstošajai KV žurnālistei par to, ka Liepājas pašvaldībā daudz nepelna, mēnešalgas ir mazākas  par maksimāli  pieļaujamajām, un pat domes priekšsēdētājs personīgi ir atteicies no jebkurām papildus piemaksām sev.

Bet varbūt morāli noturīgā KV žurnāliste Nora Driķe varēja būt tomēr atjautīgāka un painteresēties pie  Nelsones kundzes vai labāk pie paša domes priekšsēdētāja par to pašvaldības darbinieku un politiķu skaitu, kuri atbildīgo  darbu pašvaldībā spēj  apvienot  ar tikpat atbildīgu darbu pašvaldību kapitālsabiedrību valdēs, SEZ valdē un citos atbildīgos posteņos un iestādēs, kā arī par tur saņemamo atalgojuma apjomu.

Katrā ziņā tas liepājniekiem dotu daudz pilnīgāku ainu par reālo darba samaksas lielumu un atalgojumu politiku mūsu pašvaldībā, kas, ja nemaldos, bija šī raksta mērķis.

Taču pieļauju, ka tā būs mūsu visu cienītās analītiskās žurnālistes un domes lietu ekspertes Noras Driķes nākamā interešu sfēra, un mēs par to lasīsim laikrakstā "Kurzemes Vārds" jau februārī.