Laikraksts “Kurzemes Vārds” Viļņa Bulava zīmētajā simboliskajā birokrāta tēlā nez kādēļ saskatījis Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku.

Izlasot Noras Driķes publikāciju “Īsts politiķis” laikraksta “Kurzemes Vārds” 15.jūnija numurā rubrikā “Cilvēks nedēļas centrā” (tā veltīta Uldim Seskam, Liepājas mēram ar visilgāko stāžu), mani pārsteidza drosmīgais apgalvojums: “Nacionālā apvienība karikatūrā rādīja, kā žurnāliste Sarmīte Pujēna pilsētas galvu caurdur ar rakstāmspalvu [..]”.

Tā kā šis apgalojums sekoja teikumam: “Bet tieši šajās vēlēšanās konkurence bija lielāka, kampaņa pret viņu [Uldi Sesku] – agresīvāka nekā jebkad”, saprotu, ka runa ir par TB/LNNK pirmsvēlēšanu reklāmas izdevumu, kurā pazīstamais karikatūrists Vilnis Bulavs mani attēlojis kā žurnālisti, kura savā ikdienas darbā ir visnotaļ nesaudzīga pret slinkiem, pērkamiem, nekompetentiem birokrātiem, kādu mūsu valstī un pilsētā nekad nav trūcis. Karikatūrā esmu diezgan labi atpazīstama. Savukārt otrs zīmējuma presonāžs – sīks mošķis ar ragiem un nagiem, uzvalkā, šlipsē un portfelīti pie rokas – gan manā, gan mākslinieka izpratnē ir simbolisks birokrāta tēls.

“Izskatījās ļoti seskīgs,” vaicāta, kāpēc savā rakstā šo tēlu nosaukusi par Uldi Sesku, sacīja Nora Driķe, piebilstot, ka katrs jau redz ko citu, un viņa tur saskatot tieši Sesku.

Acīmredzot arī “Kurzemes Vārda” korektori, redaktori un visi pārējie, kas akceptējo šo publikāciju, karikatūrā saskatījuši to pašu.

Tas gan ir diezgan dīvaini, jo, aptaujājot vairākus kaimiņus (portāla redakcijai blakus atrodas virkne Kurzemes Biznesa inkubatora uzņēmumu) par to, ko viņi saskata zīmējumā, dzirdēju dažādas versijas (ierēdnis, birokrāts, baņķieris utt.), taču neviens no aptaujātajiem nenosauca konkrētus uzvārdus.

Neiebilstu, ka katrs saskata to, ko vēlas redzēt, taču man ir iebildumi, ja kāds savas subjektīvās izjūtas (vīzijas) pasniedz kā neapgāžamu faktu.

Varbūt nākamreiz, ja kaut kas sāks rādīties, vajag pārmest krustu...