Pēdējās dienās par Liepāju, kas sevi pozicionē kā kūrortpilsētu, vasaras galvaspilsētu, vārdu sakot, visiem draudzīgu pilsētu, pasaulē runā ko citu.

Pasaulē par Liepāju šobrīd runā, ka svētdienas vakarā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba – Dalasas "Mavericks" – zvaigznei Kristapam Porziņģim šajā pilsētā pārsista uzacs un saplēsts krekls. Konflikta apstākļus izmeklē gan valsts policija, gan sportista pārstāvētais klubs.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzskata, ka šis ir "incidents kā incidents" un ka Valsts policija uz to reaģējusi adekvāti. Neko nezinām, kā notikušo vērtē Liepājas mērs un pašvaldības policija, kura ir tieši pakļauta domes priekšsēdētājam.

Pirms nakts kluba "Cukurfabrik’" atvēršanas portāls irliepaja.lv kluba īpašnieku pārstāvei Montai Magonei jautāja, kā domāts nodrošināt sabiedrisko kārtību, uz ko atbilde bija, ka "no savas puses nodrošināsim pienācīgu apsardzi "Cukurfabrik’" telpās un pie ieejas", tāpat kluba saimnieki paaugstinājuši "vecuma cenzu", ļaujot naktsklubā ienākt tikai no 21, nevis 18 gadu vecuma, kā tas mēdz būt citās vietās.

Šajā gadījumā uzņēmējiem nevar pārmest – konflikts nenotika kluba telpās. Tomēr, zinot, ka kluba apsargi ir pietiekami pieredzējuši, lai spētu novērtēt klientu stāvokli, gribētos cerēt, ka nākamreiz viņi rīkosies arī tad, ja klients jau būs izgājis pa durvīm.

Cita lieta, ka rīta stundās pēc nakts dzīves "Cukurfabrik’" apkaime, kā stāsta apkārtējie veikalnieki, ir piecūkota un piemēslota. Šādu "kārtību" nevajadzētu padarīt par ierastu un ikdienišķu, un jācer, ka kluba saimnieki, kuri iepriekš izteicās, ka uzskata  –  "arī vide palīdz veidot cilvēku, skaista, labi sakārtota vide, dažkārt ļauj izvairīties no nekārtībām"  – pacentīsies ar to tikt galā.

Tomēr lielākās bažas ir par to, vai, palielinoties pilsētas nakts dzīves intensitātei, nemazinās liepājnieku un pilsētas viesu drošība, ja pat pašā pilsētas centrā var izcelties šādas, gandrīz masveida nekārtības. Rožu laukums, Latviešu biedrības nams, topošais "Art Hotel Roma" – tie visi ir objekti, kas saistās ar īpaši lielu apmeklētāju skaitu, turklāt liela daļa no kuriem ir pilsētas viesi, tūristi. Nerunājot nemaz par tiem nelaimīgajiem, kuri dzīvo ap šīs nakts dzīves epicentru.

Civilizētās, Eiropas kūrortu pilsētās, par kādu sapņo kļūt arī Liepāja, šādu izklaides vietu tuvumā mēdz dežūrēt municipālpolicijas ekipāža. Varbūt arī Liepājā tās pāris naktis nedēļā pašvaldība ar tās rīcībā esošo policiju varētu šo lietu nokārtot?