Jau vairākus gadus man kā liepājniekam ir lepnums redzēt mūsu mēru gan "Panorāmā", gan LNT ziņās, sarokojoties ar valdības vīriem un sievām.

Dažreiz pat jūtu skrienam lepnuma skudriņas, kad Aivars Lembergs, Andris Bērziņš vai Andris Rāviņš no Ulda Seska gaida viedokli un varbūt pat padomu.

Tomēr pēdējā laikā esmu nonācis pie atziņas, ka mūsu mēra biežā prombūtne no Rožu ielas kabineta pie Ventspils un Vecrīgas politiķiem ir arvien treknāka mīnuszīme mūsu pilsētai.

Ne velti tautā ir teiciens: Kamēr runcis Rīgā, tikmēr pelītes pa galdu danco. Man, protams, iebildīs, ka Uldim ir spēcīga administratīvā komanda ar izciliem lemtspējīgiem vietniekiem. Daļēja taisnība jau tur ir, piemēram, sabiedrisko attiecību un domes mārketinga  komandieri, manuprāt ir vieni no izcilākajiem Tēvijā.

Taču, kas attiecas uz konkrētiem saimnieciskiem lēmumiem, tad tomēr tur trūkst SAIMNIEKA Ulda Seska asā tvēriena un drošā pleca. Esmu pārliecināts, ja mūsu mērs tik daudz savus vitālos spēkus neatšķaidītu ar vīzijām par Latvijas prezidentūru, par Eiropas migrācijas politiku vai paneļdiskusijām par mājsaimniecības gāzes balonu tilpumiem, bet klātbūtnē vairāk domātu par mums tepat, Liepājā, uz vietas, ieguvēji būtu visi liepājnieki.

Konkrēti runājot, mūsu SAINIEKA aizraušanās ar globālo politiku ir izraisījusi sekas: piemēram atbildīgie ierēdņi neizmantoja pirmpirkuma tiesības, lai par salīdzinoši nieka 210 tūkstošiem iegādātos muzejam jau gatavu, piemērotu ēku – bijušo veikala kompleksu "Māja". Tajā pašā laikā šie paši ierēdņi, ieguldot gandrīz divus miljonus eiro muzeja ēkas fasādes renovācijā un iekštelpu sakārtošanā, "nesaprata", ka Kūrmājas prospekta 16 fasādes renovācija jau sešus mēnešus pēc nodošanas ekspluatācijā ir neatgriezenisks brāķis!
 
Man ir nopietns priekšlikums: Lai liepājnieki zinātu, ka SAIMNIEKS ir mājās, bet ne Rīgā ne, Ventspilī vai kur citur, virs Liepājas domes kupola, līdzīgi kā Rīgas Svētā Gara tornī, ir jāplīvo zaļi sarkanajam karogam.

Tad ne tikai domes pusvadītāji, bet arī katrs viens liepājnieks izjutīs atbildību pret savu SAIMNIEKU, un savus pienākumus pildīs pēc likuma un latvieša darba tikuma.