Ar Ivaru Līgo ieskaņā restorānā "Piano", cilājot alus kausu, apspriedām mūsu vietējo politisko smagsvaru Jāņa Vilnīša un Ulda Seska  viedokļus par jaunā Liepājas cietuma iederību mūsu vēju pilsētā.

Neskatoties uz to, ka Liepājas jaunā cietuma būvniecība ir valdībā apstiprināta, par šā projekta virzību abiem kungiem ir dažādi viedokļi. Vilnīšaprāt, cietums Liepājā neesot prioritāte, un to varot celt arī citur Kurzemē. Savukārt Seska kungs uzskata, ka modernais cietums Liepājā ir nepieciešams un tas radīs jaunas darbavietas gan cietumā strādājošajiem, gan radīs vēl citas ekonomiskās blakus vilkmes. Līdz ar to tikšot likvidēts arī vēsturiskais cietums Liepājas centrā (Liepājas cietumā nebrīvē ir bijis Rainis un Miķelis Valters). Turklāt vēsturiski mūsu pilsēta vienmēr esot saistījusies ar cietumu.

Mums, kā cilvēkiem no malas, Jāņa Vilnīša "atturīgā" pozīcija ir neizprotama. Cietums kā institūcija ir pāraudzināšanas iestāde un saistīta arī ar izglītības druvu, par kuru politiski atbildīgs Liepājā ir Vilnītis. Un arī negribētos ticēt, ka mūsu mērs Jānis Vilnītis bažītos, ka  jaunā cietuma klienti radītu postošu domu starojumu, kurš smacētu liepājniekus.

Bet varbūt tur ir cits "āķis". Kā mēs jau zinām, modernais cietums būšot drošs un praktiski no tā nevarēšot izmukt un radīt apdraudējumu liepājniekiem. Bet toties tanī varēs "iemukt" Liepājas skolu pedagogi, kuru atalgojums ieslodzījumu vietu izglītības iestādēs ir vidēji vismaz divreiz augstāks nekā, piemēram, Liepājas ģimnāzijā.
Tas, savukārt, noplicinās jau tā vārgo Liepājas izglītības kvalitāti.

Mūsuprāt, pie Seska kunga nepateiktā varētu piebilst, ka jaunais cietums radīs arī Liepājā jaunu tūrisma nišu – (visitor) cietuma klientu apmeklētāju plūsmu uz Liepāju, kas papildinās kafejnīcu, restorānu, viesnīcu, un varbūt arī pat baznīcu apmeklējamību.

Mēs ar Ivaru abi esam pateicīgi par mūsu galveno politiķu godīgiem, vaļsirdīgiem un, galvenais, nepolitiskiem viedokļiem par šo topošo objektu mūs pilsētā.